O víkendu dvakrát proti Ostravě

O víkendu 15. a 16. prosince nás čeká dvojutkání proti celku SBŠ Ostrava, se kterým jsme letos na konci září sezónu začínali. V sobotu od 17:00 odehrajeme 12. kolo ŽBL, v neděli pak v 11:30 naservírujeme k obědu střetnutí v rámci Českého poháru. V obou případech půjde s trápící se Ostravou prakticky o povinné výhry. V tabulce ŽBL se severomoravské basketbalistky dělí o chvost tabulky se shodnou bilancí 9 proher – 1 výhra s brněnským Teamstorem a strakonickým U19 Chance a na osmou Slovanku ztrácejí 3 výhry.  

Právě s mladoboleslavskou Slovankou odehrály Ostravanky 11. kolo ŽBL a šlo o velmi vyrovnaný boj, který Ostrava ztratila až v koncovce. Jejich dosavadním nejlepším výsledkem je tam výhra nad Strakonicemi z 2. kola ŽBL.

Do 3. kola Českého poháru prošly Ostravanky vysokou výhrou nad druholigovým Příborem, kde navíc nastoupily bez zahraničních posil Cordy, Savickaite a Hadačové. Pohlídat si nejproduktivnější hráčku Ostravy – Ines Cordu (průměrně 15,3 bodů na zápas) a pivotky Savickaite, Hadačovou a Kopeckou a pohárové utkání vyhrát bude prvním krokem ke splnění ambicí pro tento ročník soutěže, tedy k postupu do Final4 stejně jako v loňské sezóně.