Webb a spol. pokořily Ostravu

Pivotka Marques Webb byla jednou z ústředních postav obou víkendových vítězství Žabin, které deklasovaly celek SBŠ Ostrava nejprve v sobotu v rámci ŽBL 100:53 a pak i v neděli v Českém poháru 122:62. Museli jsme se vyrovnat s rozsáhlou marodkou, když nám na soupisce chyběly Lančová, Malečková a v neděli i Šoukalová, která si zranění kotníku přivodila v sobotním utkání. Nakonec pak nemusela do hry zasáhnout ani Justina Matuzonyté, která, ač na soupisce figurovala, šetřila bolavé koleno.

Vyrovnaný poločas a pak smršť

Do sobotního utkání jsme nevstoupili nejlépe a výsledkem byl vyrovnaný první poločas (42:37). Do druhé půle jsme však vlétli přesvědčivým výkonem a soupeřkám jsme vůbec nedovolili se prosadit z hřiště. Ty tak zapsaly pouze 2 body za proměněné trestné hody. Třetí čtvrtinu jsme tak jasně vyhráli 27:2 a otočili vývoj utkání na naši stranu.

„Z naší strany to byl vlažnější začátek, ani ne tak v útočné fázi, jako ve fázi obranné, tam jsme se trápili na obranném doskoku a v řešení pick and rollových situací. To je něco, co je z defenzivního pohledu důležité pro naši útočnou fázi. Když tyto disciplíny neděláme dobře, tak se trápíme i vepředu. Přesně tyto věci jsme zlepšili do druhé půle, takže příště asi musíme hrát první půli takovým stylem, jakým jsme hráli tu druhou,“ zhodnotil po utkání asistent trenéra Jakub Gazda.

V neděli rychlejší nástup

I v neděli byl začátek hry poměrně vyrovnaný, náš tým hrající prakticky v 7 hráčkách však scénář z předchozího dne opakovat odmítl a na výrazný rozdíl ve skóre se dostal už v poločase (53:29). Ostrava navíc do hry nastoupila ochuzena o hráčky nastupující v neděli v 1. lize, a příležitost tak dostaly mladé naděje ostravského basketbalu. „My hodnotíme pozitivně, že dnes nastoupily dvě kadetky a obě bodovaly, mladé hráčky dostaly také šanci. Prohráli jsme ale v základních věcech, jako je rychlost,“ uvedl asistent trenéra Ostravy Kamil Havrlant a doplnila jej pivotka Gabriela Busková: „Hráli jsme bez dvou rozehrávaček, které odjely na 1. ligu a bylo to vidět, dělalo nám problém rozehrávat míče.“

Bez hráček hrajících 1. ligu se museli obejít i trenéři Brna, když místa zraněných hráček nemohli obsadit dorostenkami, které právě v 1. lize sehrály dvojutkání s městským rivalem KP Brno.

Zářila Webb, 4 hráčky nad 20

V obou utkáních s Ostravou zářila Marques Webb, která ke 20 bodům ze sobotního utkání přidala v neděli dalších 22 a k nim i 15 doskoků. Nad 20 bodů se v neděli dostaly celkem 4 hráčky – kromě Webb i Vacková, které o jediný doskok utekl double-double, když nastřílela 24 bodů, a shodně po 21 bodech zapsaly Dudášová a Stoupalová. Double-double atakovala i Klára Křivánková s 12 body a 9 doskoky na kontě a na dvouciferný výsledek dosáhla i se 14 body Beáta Adamcová

„Jsme rádi za výhru, která nás posouvá do boje s Hradcem Králové o Final4. To utkání bylo podobné jako včera s tím rozdílem, že jsme se zvládli odpoutat od soupeře už ve druhé čtvrtině. Jsem za vítězství rád i proto, že jsme hráli v rotaci ne devíti hráček jako včera, ale dokonce jen v sedmi při dalších zdravotních patáliích, které se nám přihodily. Před vánoční pauzou jsme splnili povinná vítězství a budeme se dávad do pořádku zdravotně, abychom v novém roce byli zpátky v plné formě,“ cenil si vítězství v oslabené sestavě trenér Žabin Viktor Pruša.