KP vrátilo sérii na Rosničku

Ve třetím semifinálovém utkání ŽBL proti KP Brno jsme nevyužili šanci na ukončení série v nejkratším možném termínu a naše soupeřky si výhrou 72:57 na domácí palubovce vynutily návrat boje o postup do finále na Rosničku. 

Trenér Viktor Pruša před utkáním upozorňoval, že jedním z klíčových okamžiků bude vstup do utkání. A ukázalo se, že opravdu ví, o čem mluví. My jsme do zápasu vstoupili nervózně, zahodili jsme několik laciných šancí, KP se rychle ujalo vedení 14:2 a hned v první desetiminutovce si vybudovalo i největší náskok utkání. Zdálo se, že za stavu mínus 17 v první čtvrtině spěje utkání k blamáži.

Jenže když trenér Pruša zmiňoval klíčové okamžiky, věděl, že kromě vstupu do utkání je klíčovým okamžikem také vstup do druhého poločasu.  A k tomu jsme přistoupili s velkou dávkou odhodlání – snížili jsme rozdíl z poločasových 11 na pouhé 2 body a do závěrečné části hry se pak šlo za stavu 52:49.

Síly, které jsme spotřebovali na dotažení manka, nám ale ve snaze o obrat chyběly, namotivované KP nás přestřílelo 20:8 a došlo si pro výhru 72:57. Stav série je tak po dnešku 2:1 a čtvrté utkání je naplánováno na čtvrtek 4. dubna 17:00 na Rosničce.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Začátek rozhodl celé utkání, kdybychom ho zvládli, tak mohlo být všechno jinak. Při předešlých výhrách jsme využili náš dobrý nástup, tentokrát jsme byli nedůslední v obraně a byli jsme všude o krok později. Věděli jsme, o co se hraje, zvítězit se nepovedlo. Bylo to v důsledku našich chyb, 21 bodů jsme dostali po ztrátách. Do čtvrtého střetnutí však půjdeme s čistou hlavou, nic se neděje, stále vedeme.“

Martin Pospíšil, trenér KP Brno: „Především je potřeba pogratulovat našim hráčkám k vítězství a charakteru, který ukázaly. Byl to bojovný zápas, v němž jsme konečně ukázali play off energii. Důležitý byl dobrý vstup. A zvládli jsme i klíčové momenty poslední čtvrtiny. Stále je to o tom, že Žabiny mají velkou výhodu jedné výhry a jsou blízko postupu. Uspět na Rosničce je těžké, ale uděláme všechno pro to, abychom byli na čtvrtek připraveni.“

Statistiky

Žabiny: Webb 18 b. + 12 doskoků, Dudášová 12 b. + 7 asistencí, Vacková 9 b.
KP: Stará 26 b., Bartáková 14 b., Oroszová 9 b. + 11 doskoků