Memoriál prof. Paši za účasti mezinárodní elity

Memoriál profesora Paši přivítá od pátku 8. září do soboty 9. září nejlepší z nejlepších. Další ročník tradičního přípravného turnaje navštíví nejen pravidelný účastník z Piešťan, ale i euroligové Polkowice a Šoproň. Žabinám se tak naskytuje výborná příležitost porovnat se s kvalitními účastníky evropských soutěží.

Po zdárném vstupu do herní části přípravy čeká na Žabiny Brno další velký test. Na domácím turnaji Memoriálu prof. Paši vyzvou v pátečním duelu euroligový tým a několikanásobného šampiona maďarské ligy ze Šoproně. Druhou dvojici tvoří další účastník nejvyšší evropské ligy Polkowice a mistr slovenské ligy Piešťanské Čajky. „Po prvním utkání se St. Pöltenem nás čekají mnohem kvalitnější týmy. Oba zápasy jak v pátek proti Šoproni, tak v sobotu proti Polkowicím nebo Piešťanským Čajkám pro nás budou výbornou přípravou,“ potvrdil sílu soupeřů asistent Michal Martišek.

V mezinárodní konfrontaci se však musí brněnští trenéři obejít znovu bez kompletního kádru. „Dlouhodobě se potýkáme s výpadky v sestavě a musíme hodně improvizovat jak na trénincích tak v zápasech. Na druhé straně je to příležitost pro další hráčky, aby ukázaly, že si svoje místo a čas na palubovce zaslouží. Věřím, že odehrajeme další dva kvalitní zápasy a proti špičkovým týmům si vyzkoušíme herní principy jak v obraně tak v útoku, na kterých od začátku přípravy pracujeme,“ přiblížil Martišek.

Turnaj rozehrají v pátek od 15:00 Piešťanské Čajky s Polkowicemi. Od 18 hodin přijdou na řadu domácí Žabiny Brno proti maďarské Šoproni. Sobotní boj o 3. místo začíná v 11:00, finále se odehraje od 13:30.