Na úvod přípravy málem stovka

Žabiny Brno zvládly první test přípravy úspěšně. Své rakouské soupeřky ze St. Pöltenu přehrály vysokým rozdílem 99:43 a plynule tak přešly z tréninkové fáze do herního nasazení.

Úřadující vicemistryně české ligy a vítězky českého i federálního poháru předvedly na úvod přípravy dobrou formu i po obměně kádru. S rakouským týmem hrály svěřenkyně Viktora Pruši vyrovnaně pouze první čtvrtinu, poté si režii převzaly do vlastních rukou.

O poločase již odcházely Brňanky do šaten s dvouciferným náskokem (44:26), který do konce utkání mnohonásobně navýšily. Díky tvrdé obraně povolily svým soupeřkám zaznamenat už jen 17 bodů a samy málem pokořily sto bodovou hranici. Výsledné skóre, na kterém se podílely všechny domácí hráčky, se však zaseklo na čísle 99 a do dalších zápasů tak meta zůstává otevřená.

Žabiny Brno vs. St. Pölten 99:43 (20:17, 44:26, 69:33)

Body: Čechová 21, Kytlicová 17, Cunane 15, Knežević 12, Záplatová 10, Buřtová 9, Stoupalová 5, Smutná 5, Mezihoráková 3, Nétková 2