Mikulášská nadílka v podobě výhry

Dnes se nám podařilo s Chomutovem vyhrát jen o fous a konečné skóre se zastavilo na 88:77. Nadělili jsme si tak další, velmi důležitou, výhru.

Utkání jsme začali velmi dobře. Hned v 1. čtvrtině se nám podařilo soupeři utéct o 22 bodů. Hráli jsme koncentrovaně a sebevědomě. Bohužel však hned v 2. čtvrtině se naše nasazení vytratilo a my jsme s těží vstřelili 10 bodů. Ve stejnou chvíli však soupeř dal 23 bodů a tím náš slušný náskok zcela dorovnal. Další čtvrtiny již byly velice vyrovnané a my můžeme být rádi, že jsme konec zvládli udržet na vítězné straně.

Velmi důležitým faktorem byla podkošová obrana, kdy jsme nezvládli udržet Vorlovou bez držení míče. Právě tato hráčka svůj tým táhla. Hráčku jsme nedokázali čistě ubránit a poskytli jsme jí tak 14 trestných hodů, kde byla v 93 % úspěšná. Celkově nám dokázala inkasovat 31 bodů. Zas a znova nás limitoval počet ztrát, který se tentokrát zastavil na čísle 22. Z těchto chyb nás soupeř potrestal 25body.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Tak my jsme dnes v první řadě rádi za vítězství. Protože po dvouzápasovém půstu jsme ty body už potřebovali. Obzvlášť na domácí palubovce. Co se týká vývoje utkání, tak byla výborná 1. čtvrtina. Hráli jsme opravdu tak, jak chceme hrát. Jak na útočné, tak na obranné polovině, jsme dnes byli opravdu agresivní a sebevědomí. Dnes to opravdu vypadalo, že si to utkání užijeme. Bohužel zase přišlo to, co přichází už několikáté utkání v řadě. To znamená, že jsme opět polevili v koncentraci a osobních soubojích.  V dolním postavení, nechápu jak, jsme nechali Terezu Vorlovou dát 31 bodů. Což bylo pouze o individuální práci. To znamená, že jsme z toho udělali zase drama. Přidaly se ztráty, které máme víceméně každé utkání nad 20. Dnes to bylo 22 – soupeř z toho dal 25 bodů. To jsou faktory, které se neustále opakují. I přesto všechno jsem rád za vítězství, které jsme potřebovali.“

Tomáš Eisner, trenér Levartice Chomutov: „My jsme sem jeli s tím, že nemáme co ztratit.  Myslel jsem si, že se s domácími můžeme utkat. Bohužel nás v omyl uvedli hned v první čtvrtině. Tam se podle mě to utkání rozhodlo. My jsme dostali 36 bodů, dali jsme nějakých 14 bodů. A ve zbytku zápasu, si myslím, jsme byli už vyrovnaným soupeřem. Ale na skóre je to vidět. Pro mě je strašně špatný ten začátek. A na co jsme se připravovali, na to tempo té hry, která tady bude – to si myslím, že jsme nezvládli. To celé rozhodlo v tomto utkání.“