Mise splněna. Z Belgie vezeme výhru

Do belgického Charleroi jsme sice odjížděli s vědomím, že jsme papírovými favority, ale přece jen jsme měli v nohách náročné Final Four Českého poháru a následný přesun do Belgie, navíc Belgičanky angažovaly nového trenéra, a tak jsme – předzápasovými slovy Beáty Adamcové vyjádřeno – nevěděli, co od utkání očekávat.

Do zápasi jsme ale vstoupili sebevědomě a už po pěti minutách hry jsme vedli 2:18. Do konce první části hry jsme soupeřkám povolili pouhé tři koše ze hry a celkem 12 bodů, takže za stavu 12:36 bylo v podstatě rozhodnuto už po deseti minutách.

Ve druhé čtvrtině s námi Spirou Ladies zdánlivě držely krok, my jsme si ale náskok pohodlně udrželi a na poločasovou přestávku jsme odcházeli za stavu 27:54.

Kdo čekal, že do druhé půle domácí hráčky vběhnou vybavené taktickými pokyny a novou energií, pletl se – Lenka Šoukalová zasadila soupeřkám pár vteřin po začátku třetí čtvrtiny tříbodovou ránu a opařené Belgičanky dokázaly skórovat až téměř po dvou minutách. To už prohrávaly o 36 bodů, a i když se snažily vyzrát na naši obranu, na každý jejich bod připadly dva naše. Ve třetí desetiminutovce jsme tak definitivně sebrali domácím jakékoli šance na přívětivé skóre a do závěrečného dějství jsme šli za stavu 39:81.

V tom jsme už jsme jen udržovali pohodlný náskok a do Brna vezeme výsledek 56:102 a šesté vítězství ve Středoevropské lize CEWL.

„Vývoj zápasu byl ovlivněn absencí zkušených hráček základní rotace – kapitánky Ballauové a Klerxové. To nám dost usnadnilo cestu k vítězství a mohli jsme pošetřit síly před důležitým sobotním derby proti KP Brno,“ komentoval vysoké vítězství svého týmu trenér Viktor Pruša.

Statistiky:
Body Spirou Ladies Charleroi: Hendrickx 12 b. + 8 doskoků, Quiaco 10 b. + 10 d., Dossou 9 b., Henry 8 b., Deneil 7 b., Dupire 4 b., Brohet, Samsam 2 b., Fontaine 0
Body BK Žabiny Brno: Křivánková 19 b., Šoukalová 15 b. + 8 asistencí, Vacková 14 b. + 8 d., Hamzová 11 b. + 7 zisků, Záplatová, Stoupalová 9 b., Galíčková 8 b., Matuzonyté 5 b., Zohnová 2

Trestné hody: 6/7; 85 % X 5/10; 50 %
Střelba z pole: 24/59; 40 % X 44/75; 58 %
Za 3 body: 2/11; 18 % X 9/20; 45 %
Doskoky: 36 X 33
Asistence: 8 X 30
Ztráty: 31 X 12