Bitva o Brno na Staré Vodově

Přesně týden od naší semifinálové výhry v Českém poháru na KP Brno se setkáme se stejným soupeřem znovu a opět v netradičním prostředí. 15. kolo Renomia ŽBL totiž tentokrát hostí hala Stará Vodova.

Aktuálně druhý celek tabulky ŽBL z Králova Pole první ligové setkání zvládl lépe, když na Rosničce loupil v prodloužení, a mírným favoritem nejspíš zůstává i navzdory našemu vítězství v Českém poháru. Nedá se ovšem zapomenout na loňskou semifinálovou sérii, kdy se v pěti utkání ukázalo, že v brněnském derby pravidelně vítězí hosté. Potvrdíme toto pravidlo i letos?

To se dozvíme v sobotu 1. února, utkání začíná v 15:30.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „V semifinále poháru jsme si už podruhé dokázali, že s KP můžeme hrát a tentokrát i fakt, že ho můžeme porážet. Všichni jsme si vědomi, jaké úsilí nás to stálo, a zápasy proti takto vyspělým soupeřům jsou vždy o maličkostech. Máme poslední dny ohromně náročný program i s cestováním, od Final4 jsme si prakticky neodpočinuli, a tak je to pro hráčky psychicky a především fyzicky náročné období. Právě vypořádaní se s únavou bude proti velmi fyzickému soupeři jedním z hlavních faktorů zápasu. Na nic se ale nevymlouváme a já hráčkám plně věřím, že ze sebe vydají naprosté maximum a nabídnou divákům opět kvalitní derby.“