Na domácím hřišti vyhráváme téměř o 70 bodů

Týden plný basketbalových extrémů, i tak by se dal shrnout pro náš tým restart soutěže po dlouhém lockdownu. Během pěti dnů jsme sehráli dva zápasy na půdě papírově nejsilnějšího týmu ligy, na což navázalo dnešní domácí utkání s outsiderem soutěže, Strakonicemi.

Dnes jsme začali velmi dobře na obou polovinách hřiště. Agresivní celoplošná obrana nutila soupeře k častým ztrátám, kterých soupeř nakupil nakonec 43 za celý zápas, a ze kterých jsme Strakonice trestali 54 body.

V kombinaci s relativně slušně pohlídaným obranným doskokem se nám dařilo hrát velmi rychle dopředu, z čehož plyne i celkových 44 bodů z rychlého protiútoku. Jak v postupném útoku, tak i v přechodové fázi, jsme velmi dobře sdíleli míč, z čehož plynula jak řada otevřených střel, tak i konečný počet 22 asistencí.

Abychom jen nechválili, trestuhodné bylo procento trestných hodů, které se zastavilo na 57%. Obrovský prostor dostaly opět nejmladší hráčky v týmu, ze kterých svůj prostor na hřišti nejlépe zužitkovaly Laura Mikšíková, která za 27 min hry stihla 17 bodů a 7 doskoků a stala se tak i nejlepším střelcem utkání. Své první body v ŽBL dnes nastřílela Adéla Buřtová, která za 26 min na hřišti přidala 13 bodů.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „My jsme určitě rádi za vítězství. Vyhráli jsme téměř o 80 bodů, takže je hrozně těžké hodnotit nebo vytýkat něco. Jsem hrozně rád za to, že hráčky vydržely hrát 40 minut. Holky nepolevily a my jsme v tom našem snažení, jak agresivní celoplošné obrany, tak rychlém protiútoku, byli konstatní po celou dobu utkání. Jsem strašně rád za vysoký minutáže dorostenek, ať už 15 minut Kláry Stloukalové nebo 27 minut Laury Mikšíkové, která je dneska dokonce nejlepší střelec. A první 4 body si připsala také Kačka Ebenhöhnová, jakožto třetí juniorka, která dneska zasáhla do zápasu. Takže za mě toto jsou úplně největší benefity dnešního utkání.“

Petr Martínek, trenér BK ST-U19 Chance Strakonice: „Tak asi podle toho výsledku je jasné, že mně nezbývá nic jiného než pogratulovat soupeři z Brna. Protože výhra je vysoká. Na nás je určitě hodně vidět, že jsme měsíc a půl netrénovali v hale, to je hodně znát. Největší rozdíl mezi námi a Žabinami byl v agresivitě, v chuti získat každý míč. Jim se ten míč poměrně dobře posunoval v útoku. S 39body těžko můžete vyhrát na jakékoliv půdě jakéhokoliv soupeře. Gratuluji Žabinám. Nás limitovalo číslo ve ztrátách 43, což je neuvěřitelné číslo.“

Celé pozápasové rozhovory