Na poslední kolo ECW vyrážíme do Německa

Po třech náročných domácích utkáních zavítáme na palubovku soupeře. V německém Kelternu sehrajeme ve čtvrtek 2. prosince od 18:30 poslední eurocupové kolo skupiny K. Zatímco my odjíždíme s čistou hlavou a jasným postupem do další fáze soutěže, Rutronik Stars Keltern usiluje o druhou výhru sezony.

Žabiny v minulém týdnu a půl měly velice náročný program. Po reprezentační pauze hráčky čekalo domácí derby s brněnským rivalem KP Brno a rozhodující souboj o postupovou pozici do play-off Eurocupu s London Lions. Obě utkání zvládly naše basketbalistky na výbornou a připsaly si výhry 71:54 (vs. KP Brno) a 68:41 (vs. London Lions).

V sobotním duelu s pražským ZVVZ USK Praha  holky předvedly parádní výkon, když jsme až do 25. minuty drželi s euroligovým klubem krok. Bohužel pro nás se pak zahraniční posily a hlavní opory USK probraly a začaly proměňovat střely. S Prahou jsme tak letos vůbec poprvé v domácí nejvyšší lize prohráli poměrem 69:91.

Náš čtvrteční soupeř Rutronik Stars Keltern poslední utkání odehrál v neděli v domácí lize. Po vlně tří výher Němky padly s druhým týmem tabulky 66:54 a přesunuly se na šestou pozici. Minulé kolo Eurocupu nedokázaly hráčky Kelternu ustát nápor poslední čtvrtiny proti belgickému Castors Braine. Ačkoliv do poslední desetiminutovky vstupovaly za vyrovnaného stavu 58:62, výsledné skóre hlásilo rozdíl o 18 bodů. Keltern tak v Eurocupu zaznamenal čtvrtou prohru a absolutně si odepřel možnost jakkoliv zasáhnout do postupových pozic.

Naopak Belgie si vítězstvím pojistila postup ze skupiny z první pozice a my díky porážce Londýna vybojovali příčku druhou. Výsledek utkání v Kelternu tak nijak neohrozí naši účast v play-off. S německým týmem jsme však doma vyhráli vysokým rozdílem o 30 bodů, a tak v žádné velké drama nedoufáme.

I tak proti nám stojí kvalitní soupeř usilující o výhru. „U nás jsme sice vyhrály vysokým rozdílem, ale Keltern nám na domácí půdě nedá nic zadarmo a nebude to lehký zápas. Postup ze skupiny jsme si již zajistily a můžeme jít tak do utkání s čistou hlavou. To ale nemění nic na tom, že chceme potvrdit roli favorita a dovést výhru z Německa,“ prozradila Natálie Stoupalová.

Naši čtvrtou výhru v Eurocupu zkusíme ukořistit 2. prosince na půdě německého Rutronik Stars Keltern. Zápas začíná v 18:30 a můžete jej sledovat na YouTubovém kanálu FIBA.