Dramatický souboj s Kelternem zvládáme a vezeme výhru

Příliš mnoho zbytečných ztrát a boj do posledních sekund. Našim hráčkám se v německém Kelternu nedařilo hrát tak, jak jsou zvyklé. I proto dovolily soupeřkám zdramatizovat zápas a dát jim naději vítězství. Nakonec však šesté a zároveň poslední kolo ve skupině Eurocupu končí naší těsnou výhrou 77:78.

Přestože jsme do Německa odjížděli v roli favorita, když jsme na Rosničce Rutronik Stars Keltern porazili rozdílem třiceti bodů, věděli jsme, že hra na soupeřově bojišti nebude lehká. A přesně to basketbalistky Kelternu potvrdily. Od úvodního rozskoku nám nedarovaly jediný míč a koš zadarmo. Vidina domácí poslední výhry v Eurocupu je hnala kupředu a úvodní desetiminutovka skončila rozdílem dvou košů (18:22).

Ani ve druhé čtvrtině se holkám nepodařilo chytnout a soupeřkám bodově odskočit. Po pěkných akcích následovaly ztráty, ze kterých Němky těžily. „Celkově to nebylo dobré utkání z naší strany. Měli jsme hodně zahozených bodů a situací z pod koše. V obraně jsme nechali domácí skákat, takže jsme inkasovali hodně bodů z druhých šancí. Za naše ztráty nás Keltern trestal. Měli jsme hodně výkyvů, kdy jsme hráli lehce a pak přišly chyby anebo ztráty, body z druhých šancí, takže jsme se nikdy neodpoutali na víc jak 10 bodů,“ ohodnotil hru svých svěřenkyň Viktor Pruša.

Do druhé půli zápasu jsme nastupovali za stavu 41:46. Soupeřky však sérií osmi bodů náš náskok rychle stáhly. Třetí čtvrtina patřila Monice Grigalauskyté, kdy jí holky dokázaly vytvořit pozice, aby se svými podkošovými obrátkami prosadila s desíti body. Stav před poslední periodou tak stále hrál v náš prospěch 56:63.

V koncovce posledního souboje základní skupiny Eurocupu se basketbalistky přetahovaly o vedení. Dobrými trojkami se Němky stále držely ve hře. Rozhodující střelu ale v posledních vteřinách minuly a tak si do Brna vezeme výhru 77:78. Hráčky po celých 40 minut hrály na pokraji svých sil, trošku unaveně a bylo to na morál. Nevyhrál ani šťastnější tým, ale 28 minut jsme vedli, takže jsme si vítězství více zasloužili,“ dodal Pruša.

Z těsné výhry se radují i naše hráčky. „Nebyl to náš nejlepší výkon. Měly jsme plno ztrát, z toho hodně faulů a soupeřkám jsme daly šanci. Jim o nic nešlo, tak hrály svobodně. Jsem ráda, že se nám podařilo nakonec vyhrát. Bylo to pro nás důležité utkání. Nehrálo se mi moc dobře. Celý zápas byl takový na obě strany, hlavně z naší, samá ztráta a bylo to trhané. Dokážu si představit lepší výkon,“ prozradila po zápase pivotmanka Anna Jurčenková.

První kolo play-off sehrajeme 15. a 22. prosince. Jedenkrát doma, podruhé na venkovním hřišti. Soupeř vzejde z výsledného postavení týmů v soutěži. Mezitím však holky čeká ještě 7.-8. prosince turnaj EWBL v Piešťanech. Hlavní trenér ale našim žabkám nařizuje víkendový basketbalový půst. „Naše myšlenky směrují na to, že budeme mít volno a od basketbalu si odpočneme. Samozřejmě sledujeme, koho nám los do play-off přidělí, ale teď je důležité, aby do pondělí hráčky od basketu vyply,“ řekl.

Rutronik Stars Keltern vs. Žabiny Brno 77:78 (18:22, 23:24, 15:17, 21:15)

Body: Vondráčková 12, Záplatová 12, Holmes 11 (double double + 12 doskoků), Stoupalová 11 (5 faulů), Grigalauskyté 11, Jurčenková 8,  Galíčková 8, Hamzová 5, Beránková (nenastoupila), Buřtová (nenastoupila)