V play-off ECW narazíme na Maďarky

Po úspěšné základní skupině pokračujeme v naší eurocupové premiéře. V 1. kole play-off okusíme síly maďarského DVTK. První duel odehrajeme na soupeřově palubovce ve středu 15. prosince, naopak na Rosničce je přivítáme o týden později v předvánoční atmosféře 22. prosince.

Po konci základní skupiny K jsme se umístili na druhé pozici, hned za našimi jedinými přemožitelkami z Belgie – Castors Braine. To naše soupeřky v další fázi Eurocupu, basketbalistky z města na severu Maďarska Miskolc (česky Miškovec), obsadily v eurocupovém ročníku 2021/2022 příčku nejvyšší. Ve své skupině F podlehly na venkovních zápasech druhému postupujícímu celku z Turecka Orman Genclik 81-73 a ruskému Nika Syktyvkar 82:68.

DVTK vznikl po 2. světové válce a za tu dobu se klub pravidelně objevoval nejen v nejvyšší maďarské lize, ale i evropském Rochetti Cupu, EWBL anebo Eurocupu. V letošním ročníku trenér Attila Foeldi spoléhá především na výkony svých zahraničních posil Cheridene Green (ENG) a Keyony Lavette Hayes (USA). A ačkoliv Maďarky svoji eurocupovou skupinu ovládly, v domácí lize drží s bilancí čtyři výhry a pět porážek pozici šestou.

S našimi hráčkami se setkají ve středu 15. prosince v domácím prostředí. Naopak do Brna zavítají o týden později, 22. prosince.