V neděli jedeme do Prahy k mistrovi

Základní informace o utkání: ZVVZ USK Praha – BK Handicap Brno

Datum, čas a místo: 9.10. 2016, 17:00, Sportovní hala Královka

Soupeř: ZVVZ USK Praha – v minulé sezoně 1. místo

Kolo: 4. kolo ŽBL

Vzájemné zápasy Brna a USK v minulé sezoně: 0:1

BK Handicap Brno –  ZVVZ USK Praha 53:98

USK Praha se v nové sezoně rozhodl v české lize dát více prostoru mladým hráčkám, což ukazují i statistiky z předchozích zápasů. České hráčky mají odehráno každá kolem 20 minut.  Z posil stále chybí Kia Vaughn z Washingtonu, která se k týmu připojí 15. října.  O den později, tedy 16. října se vrátí z Phoenixu Sonja Petrović a Marta Xargay. A Candice Dupree přiletí až po Vánocích. Zápasy hrají zatím jen Palau a Steinbergera. Přesto v prvním kole porazily Trutnov 51:92 a v druhém Ostravu 96:38.

Trenér Handicapu Brno Viktor Pruša říká k utkání:V posledním kole jsme porazili vicemistra z Nymburka, což naznačilo naše možnosti z hlediska dlouhodobé soutěže. I přes tento úspěch však nelítáme v oblacích a před zápasem s USK stojíme pevně nohama na zemi. V neděli nemáme co ztratit, ale v žádném případě do Prahy nejedeme zápas pouze odehrát a počítat bodový rozdíl, jak má k těmto zápasů většina ligových týmů ve zvyku přistupovat. Z hlediska charakteru je to pro nás stejně důležitý zápas jako každý jiný. Domácí navíc nejsou stále kompletní a po dvou snadných vítězstvích jej budeme chtít určitě překvapit.

Média:

TVCom: http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Basketbal-ZBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Zeny/Sezona-2016-2017/140380-ZVVZ-USK-Praha-Frisco-Brno.htm

Technický zápis: http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?acc=2892&game_number=231527