Netradiční termín pro Slávii

V přeloženém utkání proti pražské Slavii, které odehrajeme ve čtvrtek 21. února v 16:45 na palubovce soupeřek, nás po nepříjemné domácí porážce s Nymburkem čeká další těžký soupeř v důležitém souboji o konečné postavení v tabulce po základní části.

„Papírově jsme v tomto utkání asi favoritem, ale Slavia i přes některé své letošní výkyvy dokázala už řadu favoritů potrápit nebo i porazit, takže očekáváme velmi těžký a vyrovnaný zápas,“ říká ke čtvrtečnímu výjezdu asistent trenéra Jakub Gazda.

Pražanky v únoru odehrály tři naprosto odlišná utkání – v tom prvním odešly z pražského derby s debaklem od USK (122:42), ve druhém podlehly před domácím publikem Trutnovu 67:73 a naposledy zvítězily na půdě Slovanky 55:75. 

Naše první vzájemné střetnutí jsme v listopadu na Rosničce získali poměrem 78:62. Slavia přijela v pouhých 8 hráčkách a jejich sestava se od té doby podstatně změnila. Vedení klubu se rozloučilo s Američankami Wingateovou, Cantyovou a Jamison-Myersovou, v sestavě nejsou ani Tereza Ješkeová a Daniela Psutková.

Cizinecká místa ve Slavii zaujaly Američanky Janine Cherise Beynonová (odehrála 7 utkání, ve kterých doručuje necelých 12 bodů na zápas), Lisa Chanel Burdgessová (ve stejném počtu utkání má průměr 9,3 bodů  a 9,9 doskoků) a Ukrajinka s nigerijským původem Funmilayo Cynthia Omoboogunjeová.

Slušnou střeleckou formu navíc ukazuje 18letá Barbora Jindrová, která na konci ledna dotáhla svůj tým k vítězství nad Hradeckými lvicemi 26 body. Okolo průměrných 10 bodů na utkání se pak pohybují i statistiky Dominiky Pohunkové a Michaely Vondráčkové. Právě tato dvojice střelecky vévodila zápisu na straně Slavie v našem prvním vzájemném střetnutí, když první jmenovaná vstřelila 20 a druhá 16 bodů.

Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz ve čtvrtek 21. února v 16:45.