Výhra na Slavii pod taktovkou Vackové

Předehrávka 20. kola ŽBL proti pražské Slavii ukázala, jak důležité je míti svého trojkaře. V utkání, ve kterém jsme zvítězili 62:70, jsme proměnili 9 z 19 pokusů za tři body a autorkou 4 z nich je nejlepší střelkyně utkání Michaela Vacková.

Po pomalejším začátku a tedy vyrovnané první čtvrtině (17:14) se rychleji vzpamatovaly domácí  basketbalistky a krátce po půlce druhé desetiminutovky se zásluhou proměněné šestky Lisy Koop dostaly do dvouciferného náskoku.

Šňůra 1-16

Pak ovšem přišlo velké domácí trápení, když Pražanky za 4 minuty nedokázaly skórovat ze hry a v jejich zápisu přibyl jediný bod za trestný hod Petry Bajkasové. Šňůrou 1-16 jsme tedy přetáhli výhodu ve skóre na naši stranu a na poločasou přestávku jsme odešli v mírném vedení 28:32.

Zteč trojkami

Do druhého poločasu oba celky opět nastoupily vyrovnaně, dokud šest a půl minuty před koncem základní hrací doby nevyrovnala domácí Michaela Vondráčková na 52:52. To jako by opět nastartovalo naši trojkovou energii, a když jsme právě z pokusů za tři body dokázali během tří minut nasázet Slávistkám 12 bodů (z rukou Zohnové, Stoupalové, Vackové a Adamcové), bylo rozhodnuto. Necelé tři minuty už byly hráčkám Slavie málo na to, aby dokázaly s výsledkem něco udělat, a tak z Prahy odjíždíme s výhrou 62:70.

Nejlepší střelkyní utkání byla Michaela Vacková s 16 body, ze kterých 12 nasbírala zpoza trojkové čáry. 15 bodů přidala Kateřina Zohnová (navíc 100% v trestných hodech, když potrestala 4 ze 4 pokusů), 11 bodů nastřílela Petra Záplatová.

Bez Webb

Do zápasu jsme nastoupili bez Marques Webb, která šetří bolavou nohu, a tak více prostoru pod košem dostala Natálie Stoupalová. Ta na útočné polovině zaznamenala 11 bodů.

Do formy z dob před zraněním se vrací i Karolína Malečková, což potvrdila solidním zápisem 6 asistencí.

Absence Webb byla více než znatelná na doskoku, kde nás Slávistky  přeskákaly 44:26. Při zcela shodné úspěšnosti střel z pole (43 %) se nakonec ukázaly jako stěžejní právě proměněné tříbodové pokusy. V těch za dva body byly úspěšnější domácí basketbalistky (52 % x 42 %), ve střelbě za 3 body jsme kralovali my (3/16 – 18 % x 9/19 – 47 %).