Novoroční vítězství s Trutnovem

To nám ten nový rok hezky začíná! My si totiž z prvního utkání tohoto roku vezeme výhru, kde jsme navíc překonali hranici 100 bodů. Rozdíl skóre se nám podařilo v posledních vteřinách vytáhnout až na celých 50 bodů a konečný výsledek tak dosáhnul podoby 103:53.

I přesto, že jsme nastoupili v sestavě pouhých 8 hráček, poprali jsme se s tím bravurně. Snad pouze kromě první minuty, kdy soupeř otevřel skóre jednoduchým nájezdem, jsme se drželi v pozici vedení po celou dobu hry. Hned v první čtvrtině jsme si vytvořili bodový náskok 32:13. Za zmínku rozhodně stojí i tři povedené střely za 3 body z rukou Míši Vackové. Ty jednoznačně dopomohly bodovému náskoku, díky kterému jsme i získali klid a sebevědomí při nadcházejících minutách. V druhé čtvrtině jsme si body již pojistili a do poločasové pauzy jsme odcházeli s klidným svědomím, kdy na světelné tabuli svítilo skóre 56:31.

Po 15minutové oddychu již bylo zřejmé, že vítězství je nadosah a my se jej nevzdáme. O čemž také vypovídá výsledek této čtvrtiny, které se ukázalo jednoznačně v náš prospěch, a to konkrétně o 11 bodů (21:10). Čtvrtina tak byla ukončena v poměru 77:41.

V poslední části utkání i přes neustupující koncentraci nastala bezmála 2,5 minutová pauza, kdy se nám nepodařilo skórovat. Pravdou však je, že nás to příliš nerozhodilo a tuto bodovou odmlku přerušila Kateřina Galíčková, která byla v těchto 10minách bodově nejvýraznější. Ta totiž ze svých 14celkově nasbíraných bodů zaznamenala 8 právě v této čtvrtině. Z toho 2 body vstřelila v poslední vteřině po přihrávce Míši Vondráčkové a zaokrouhlila tak rozdíl skóre na krásných 50 bodů. Nejvíce bodující hráčkou utkání byla kapitánka Klára Křivánková se svými 18body!

„My jsme za vítězství velmi rádi. Soutěžní utkání bylo skoro po 3 týdnech a my si výhry z každého venkovního utkání velice ceníme. Podle skóre to bylo pohodové utkání, každopádně my jsme sem přijeli s plánem soustředit se na svůj výkon. Brali jsme to částečně i jako přípravu na dvě nadcházející utkání (s KP Brno a s Hradcem Králové), kde chceme v domácím prostředí bodovat. I přesto, že dnes některé věci fungovaly lépe a některé méně, musíme si uvědomit, že co fungovalo dnes, bude v daleko vyšší rychlosti a s daleko větším kontaktem v sobotním i středečním utkání. Zase se vracím na začátek, že každé vítězství je velmi příjemné. Jednoznačně jako základ dnešního úspěchu beru to, že jsme hned v první čtvrtině bodově odskočili a získali si tak trochu pohodu. Tím pádem jsme měli prostor si zkoušet i naše věci a nakonec to dovést k vítěznému konci“, hodnotí vítězné utkání hlavní trenér Viktor Pruša.