V novém roce zavítáme do Trutnova

Trutnov je v této sezóně pro nás již druhé poprvé. Nejdříve jsme s Trutnovem netradičně zahájili sezónu, když jsme se připojili až do 4. kola soutěže a teď zahájíme rok 2021 opět s Trutnovem. Tentokrát však nezvykle v úterý 5. ledna od 17hodin v městě ležícím v Krkonošském podhůří.

Trutnovský klub se momentálně nachází na 7. příčce tabulky. Ovšem z důvodů pozitivních testů Covid-19 absolvoval tým desetidenní karanténu a některá utkání tak musel odložit, a tak má pouhých 9 odehraných utkání. Hned po karanténě začal dohrávat zameškaná utkání. Jedním z nich byl i souboj na domácí palubovce proti Slovance, kde kromě vítězství Trutnov ztratil i silného lídra kapitánku Kozumplíkovou, která si ošklivě poranila koleno a do konce sezóny pravděpodobně nenastoupí.

I tato nepříjemná situace však hraje na naši stranu. Kozumplíková totiž průměrně v utkání přispívala 14body. V říjnovém utkání na Rosničce svůj tým sice podpořila 11body, ovšem my jsme všechny čtvrtiny udrželi v náš prospěch a v konečné fázi se radovali z výhry 98:59.

„V první řadě bych chtěla popřát našim fanouškům všechno nejlepší do nového roku a brzký návrat na sportovní tribuny. Co se týká utkání, čeká nás první zápas po vánoční pauze. A proto musíme dbát na všechny malé detaily, abychom utkání dotáhly do vítězného konce. Trutnov je velice nepříjemným soupeřem, a to především na domácí palubovce, kde dokáže potrápit i papírově silnějšího soupeře. Můžeme zde očekávat rychlou hru, která je pro tento tým typická. Důležitým aspektem bude agresivní obrana, která by nám mohla pomoci zpomalit soupeřův útok. Trutnovské hráčky mají velmi slušnou střelbu za 3 body, a proto dalším důležitým faktorem bude, co nejvíce omezit počet těchto střeleckých pokusů“, popisuje křídelnice Míša Vacková.