Zimní příprava očima Lenky Šoukalové

Vánoční svátky jsou již za námi. Doufáme, že jste si pojídání cukroví a sledování pohádek z pohodlí gauče užili. A i my jsme si samozřejmě dali pauzu, abychom mohli trávit tento čas s rodinou. Ovšem v jednotlivých ligových pauzách, který tento rok přinesl, jsme si odpočali více než dost. Navíc Vánoce byly plné dobrého jídla a pití, a proto jsme nezaháleli a hned po svátcích jsme se pustili opět do práce. 

Návrat i z té nejkratší pauzy je vždy náročný. Ovšem vzhledem k tomu, že hned 5. den v novém roce nastoupíme do prvního utkání, nesmíme ztrácet čas. Lenka Šoukalová nám prozradila, jaké jsou tyto přípravné tréninky, ale i jak tráví vánoční čas.

„Na Vánoce jsem se letos dost těšila a užila si je naplno. A to asi klasicky jako mnoho lidí u pohádek, s talířem cukroví v ruce a v kruhu té nejbližší rodiny. Po pár dnech volna jsme se ale vrátily zpět k tréninkům a snažily se dostat zpátky do tempa, ve kterém jsme skončily před vánoční pauzou. Z mého pohledu byla intenzita docela vysoká a hodně se běhalo. Ale jelikož krátce po Novém roce opět hrajeme, tak se takové tréninky dají očekávat“, uznává zkušená křídelnice.

„Kromě basketu v odpoledních hodinách spíš už jen odpočívám s knížkou v ruce nebo koukám na filmy a na přednášky ze školy. Jelikož mám před sebou konec semestru tak je také nejvyšší čas se začít učit“, s úsměvem poznamenává Lenka.