Nový rok odstartujeme v Chomutově

Vánoce a oslavy Nového roku jsou za námi a my jsme zpátky plni sil a chuti hrát. Naším prvním soupeřem v roce 2022 jsou basketbalistky z Chomutova. Na venkovní duel 13. kolo Renomia ženské basketbalové ligy zavítáme v pátek 7. ledna, kde se od 19:30 popereme o naše osmé ligové vítězství.

Po vydatné a úspěšné prosincové eurocupové sérii je na čase zavítat zpátky do domácí ligy. A ačkoliv jsme kvůli nabitému basketbalovému kalendáři nestihli odehrát všechny souboje první poloviny základní skupiny, na programu máme odvetné zápasy. Na první zavítáme na palubovku Chomutova již tento pátek 7. ledna.

Levhartice Chomutov na naše úvodní setkání letošního ročníku v listopadu dojely na Rosničku bez dvou hlavních opor Michaely Krejzové a Terezy Vorlové. I tak s našimi hráčkami dokázaly první polovinu držet krok. Střeleckou nepřesnost se nám podařilo zlomit v další dvacetiminutovce zápasu, a i proto jsme domácí hřiště ubránili a připsali si nakonec vysokou výhru 74:52

Z hostujících hráček se nejvíce dařilo mladinké dorostence Valentýně Kadlecové. Za Žabiny skórovaly s dvoucifernými čísly Natálie Stoupalová, Anna Jurčenková, Bria Holmes a Eliška Hamzová. Naposledy nás doma Chomutov potrápil a to i když přijel bez dvou hráček ze základní pětky. Je to první zápas po delší pauze, ale chceme navázat na výkony, které jsme předvedly před svátky, odehrát dobrý zápas a vstoupit tak do Nového roku výhrou,“ svěřila se Natka Stoupalová, která proti Chomutovu ke 13 bodům přidala i 12 doskoků.

Jak se holkám podaří první utkání tohoto roku můžete sledovat online v pátek 7. ledna od 19:30 na TVcomu.