O čtvrté místo proti Slavii

Renomia Ženská basketbalová liga má ve středu 12. února na programu 16. kolo, ve kterém se na Rosničce odehraje od 18:00 přímý souboj o čtvrté místo v tabulce. To aktuálně držíme my, naše soupeřky z BLK Slavia jsou ale na pátém místě se stejnou bilancí devíti výher a šesti porážek.

V prvním vzájemném duelu v této sezóně jsme v říjnu na palubovce Pražanek ztratili 20bodové vedení a těsně jsme prohráli 87:84. Budeme mít tedy soupeřkám co vracet. Do utkání jdeme i vzhledem k nedávným výsledkům jako předpokládaní favorité, když jsme v poslední době dokázali zvítězit ve třech utkáních se soupeři s lepším tabulkovým umístěním. Dvakrát jsme porazili KP Brno (v semifinále Českého poháru a v 15. kole Renomia ŽBL) a Sokol Hradec Králové (ve finále Českého poháru).

Český pohár naopak nevyšel pražským basketbalistkám, které nejprve v semifinále podlehly obhájkyním zlata z Hradce Králové, a pak po kritizovaném výkonu nestačily v utkání o bronz KP Brno. V Renomia ŽBL sehrály od nového roku utkání s Hradcem Králové, ve kterém prohrály téměř o 20 bodů, a dva vítězné duely se Strakonicemi (80:48) a Slovankou (82:48).

„Pokud chceme ještě v nadstavbové části pomýšlet na boj o třetí místo, nemůžeme si dovolit proti Slavii zaváhat. Soupeři máme co vracet a doufám, že to na hřisti bude vidět a samozřejmě že se to projeví i na závěrečném skóre,“ uvedl asistent trenéra Jakub Gazda.