O další Final 4. V EWBL proti Ostravě

V následujících dnech nás čekají dvě čtvrtfinálová utkání Evropské basketbalové ligy EWBL. Ta sehrajeme s celkem SBŠ Ostrava a půjde už o třetí dvojici vzájemných duelů v této sezóně. Potkali jsme se už v Renomia ŽBL i ve Středoevropské lize CEWL a ve všech zápasech jsme potvrdili papírové předpoklady a zvítězili jsme.

„EWBL hrajeme především kvůli konfrontaci s evropskými týmy a jejich odlišnými herními styly, z čehož vyplývá, že ze čtvrtfinálového soupeře v tomto směru úplně nadšeni nejsme,“ uvádí před vyřazovacími souboji asistent trenéra Jakub Gazda. „Krátké cestování je ovšem v našem náročném programu pozitivní. Doufám, že obě utkání budou probíhat v podobném duchu, jako všechna předchozí v této sezóně a my si postup do Final Four pohlídáme,“ poukazuje Gazda na důležitost utkání, z nichž celek, který bude v součtu obou duelů úspěšnější, postoupí přímo do březnového závěrečného turnaje pro čtyři nejlepší týmy soutěže.

„Ani přes naši pozitivní bilanci s tímto soupeřem nehodláme Ostravu ani v nejmenším podcenit a příprava bude stejně důkladná jako kdykoli jindy. Ostrava má na soupisce pět cizinek, z nich čtyři zpravidla nastupují v základní sestavě, a na tyto střelecké tahounky se budeme soustředit,“ dodává Gazda s vědomím, že pro aktuálně osmý celek Renomia ŽBL je postup ze základní skupiny evropské soutěže úspěchem a pro čtvrtfinále mají hráčky Ostravy o motivaci pokusit se vzepřít papírovým předpokladům postaráno.

Termíny utkání:
čtvrtek 6. února od 17:45, hala Rosnička, Brno
neděle 9. února od 17:00, hala Tatran, Ostrava