Obhájkyně titulu čeká repríza finále o kolo dříve

Do Nilfisk Final4 poháru žen se po roce vrací i loňský vítěz, celek Žabiny Brno. Ten nám přiblíží členka širšího reprezentačního kádru rozehrávačka Jana Hausknechtová.

Žabiny loni ovládly Final4 a Hausknechtová v tom hrála klíčovou roli. V semifinálovém zápase nasázela Trutnovu devatenáct bodů a ve finále zasypala brněnské rivaly KP dokonce šestadvaceti body. Za to si vysloužila ocenění nejlepší hráčky turnaje.

„Pro mě bylo loňské Final4 úžasným zážitkem, za který jsem moc ráda a budu si ho do smrti pamatovat. Ten hlavní úspěch jsme dosáhly s týmem, když se nám podařilo zvítězit, a ještě navíc v domácím prostředí, a to, že jsem se stala MVP pro mě už byla jen třešnička na dortu. Moc ráda na ten víkend vzpomínám,“ usměje se při vzpomínce brzy šestadvacetiletá Hausknechtová.

Letos si na turnaji, který pořádá Nymburk, zopakují derby s KP Brno, jen to tentokrát bude už v semifinále. Žabinám však prý bylo jedno, s kým budou na Final4 hrát.

„Nijak zvlášť jsme neřešily, koho nám los přidělí. Chceme rozhodně obhájit titul a k tomu musíme porazit každého, kdo se nám postaví. Vyšlo to na brněnské derby a my se na něj moc těšíme. Bude to asi hodně vyrovnaný zápas, který rozhodne momentální forma, kterou snad budeme mít my,“ říká Hausknechtová.

Jediný vzájemný duel mezi oběma týmy v letošní sezoně patřil jednoznačně KP, které zvítězilo na začátku prosince hladce 70:47. Podle Hausknechtové však další debakl nehrozí.

„Nepodařilo se nám vůbec ubránit podkošové hráčky KP, které nás absolutně zničily. Na to se budeme muset zaměřit a nedovolit zkušeným pivotkám soupeře se rozehrát, hlavně Šujanové s Burgrovou, jinak to budeme mít velmi těžké,“ popisuje důvody prosincové porážky.

Brňanky musely na cestě do Nilfisk Final4 projít přes dvě kola základní fáze poháru, v nichž si celkem hladce poradily se Slovankou a Karlovými Vary.

„Cesta do Final4 pro nás nebyla příliš obtížná, za což jsme velmi rády. Bylo ve hře, že budeme muset hrát třeba se Slávií a do toho se nám moc nechtělo,“ ulevilo se po losu základní fáze poháru Hausknechtové.

Žabiny jsou zatím na šesté příčce tabulky ŽBL a patří do špičky soutěže, když je jen dvě porážky dělí od třetího místa, a naopak mají za sebou propast čtyř výher. Podle ústřední rozehrávačky panuje s dosavadním průběhem sezony v moravské metropoli spokojenost.

„Za mě panuje zatím s letošním ročníkem spokojenost. Myslím si, že jsme vyhrály všechny zápasy, které jsme musely a v některých zápasech jsme dokázaly i překvapit. To hlavní pro nás teprve přijde v podobě play-off, ale teď je nejdůležitější pohár a na něj směřujeme veškerou pozornost,“ chce se Hausknechtová soustředit hlavně na blížící se Final4.

Pro Žabiny je to navíc vítané rozptýlení od nepříliš povedeného posledního ligového zápasu, ve kterém se na hřišti outsidera z Karlových Varů trápily až do poslední čtvrtiny.

„Moc se na finálový turnaj poháru těšíme, je to vždy takové zpestření té sezony, když si člověk může zahrát jiné zápasy, a ještě o trofej. V posledním zápase s Karlovými Vary jsme nepodaly úplně stoprocentní výkon, ale rozebereme si chyby, co jsme udělaly a budeme připravené,“ věří Hausknechtová.

Žabiny sehrají své semifinále proti KP v nymburském sportcentru v neděli od 15 hodin před kamerami TVCOM a budou doufat, že projdou do finále, které se odehraje v pondělí od 18 hodin před kamerami webového vysílání České televize.

zdroj: ČBF