Odplata a první výhra? Eurocup míří znovu na Rosničku

Poslední dva domácí zápasy Eurocupové skupiny K před sebou mají basketbalistky brněnských Žabin. Ve velmi silné konkurenci Žabinský celek zatím letos výhru ještě neurval. Čtvrteční odvetou se španělským týmem ze San Sebastianu by se to mohlo zlomit. Utkání o udržení si naděje na postup do vyřazovací části začíná na hale Rosnička v 18 hodin a vysílá jej i Česká televize.

Žabiny se v novém ročníku druhé nejvyšší evropské lize prokousávají svojí těžkou skupinou zatím zdatně, leč bez chtěné výhry. Po dramatickém úvodním domácím kole s francouzským BLMA padly Brňačky i u soupeře. V jiném venkovním utkání se španělským týmem IDK Euskotren doplatily na neskutečně přesnou mušku svých oponentek a taktéž se vracely bez potřebného vítězství. Oplatit jim to ale mohou už ve čtvrtek 8. prosince od 18 hodin za podpory domácích fanoušků.

V San Sebastianu svěřenkyně Viktora Pruši předvedly parádní týmovou bojovnost, když dvakrát dokázaly stáhnout dvouciferné manko na rozdíl čtyř bodů. Jejich španělské soupeřky ale zrovna ten večer měly střeleckou a přesnou muškou utáhly domácí zápas ve svůj prospěch a výhru 91:80. Žabiny jim tak mají v Brně co vracet. „Naše skupina je jedna z nejtěžších v letošním losu Eurocupu. Žádný ze zápasů, co jsme doposud hráli, neměl v průběhu jasného vítěze. Výhodu domácího prostředí pro nás vidím jako velmi silnou pomoc a doufám, že ji dokážeme využít natolik, že španělský tým budeme trápit celý zápas. Věřím, že dokážeme nejen trápit, ale i zvítězit,“ řekla Petra Záplatová, jež v San Sebastianu zaznamenala 13 bodů a 6 asistencí.

Žabiny odehrály po reprezentační pauze dva kvalitní zápasy v domácí ženské lize proti silným soupeřům z Chomutova a Hradce Králové. V obou utkání se herně prezentovaly velice dobře, a i proto se na konci radovaly z vysokých výher. Zda se jim na tyto výkony podaří navázat i na evropské půdě, sledujte již ve čtvrtek 8. prosince na Rosničce, anebo nalaďte živý přenos ČT sport.