Trojkovou show vykrádáme Hradec

Dvanácti proměněnými trojkami vyhrávají Žabiny Brno v Hradci Králové 77:56. Výborný první poločas 10. kola ŽBL zajistil brněnskému celku čtvrtou výhru v řadě a upevnění si postavení ve skupině. Brňanky až na zbytečné ztráty jasně dominovaly, čemuž odpovídají i statistiky vyššího procenta úspěšné střelby, doskočených míčů, zisků, bloků i asistencí.

Žabiny si desetibodový náskok na půdě Hradce Králové vysloužily hned po prvních šesti minutách. Pak Hradecké lvice přitvrdily v obraně a donutily soupeřky k šesti ztrátám. K tomu se rozstřílela domácí Pamela Effangová a svými 11 body upravila skóre na 15:18. Trojkovou kanonádou ve druhé čtvrtině se ale Žabinské basketbalistky znovu odtrhly. Z šesti úspěšných tříbodových střel si tři připsala pivotmanka Natálie Stoupalová, jejíž tým proto do šaten odcházel s příjemným sedmnáctibodovým vedením (27:44).

O ten však po tvrdém nástupu domácího celku Brňanky přišly. Devítibodová šňůra donutila brněnského kouče Viktora Prušu k oddechovému času. Z něj se jeho svěřenkyně vrátily koncentrovanější a vzniklé manko stáhly. Podobný zvrat v závěrečné desetiminutovce již domácím nepovolily a z Hradce Králové tak Žabiny odjíždějí s vysokou výhrou 77:56.

„Jako vždy jsme v Hradci odehráli velmi fyzické a náročné utkání, které nás donutilo jít do maxima našich sil. Kromě vstupu do druhého poločasu se nám dařilo průběh zápasu kontrolovat a určitě dnes můžeme být spokojení jak s výsledkem a předvedenou hrou, tak i individuálními výkony jednotlivých hráček.“