Před domácím ECW vyjedeme do Hradce

Sobotní výjezd basketbalistek Žabin má jasnou destinaci i cíl. Z Hradce Králové je potřeba si přivézt výhru a pojistit si třetí místo tabulky. Desáté kolo Chance ŽBL mezi Hradeckým Lvicemi a Žabinami startuje v 16 hodin v královohradecké Sokolovně. A Žabiny se před dvojkolem Eurocupu chtějí naladit na vítěznou vlnu.

Souboje mezi brněnskými Žabinami a Hradeckými lvicemi jsou za poslední ročníky české nejvyšší soutěže tradičně velice vyrovnané. A ačkoliv si v loňském semifinále Žabiny se soupeřkami poradily poměrně jednoznačně, letošní první střet ovládly rozdílem pouhého jednoho koše 72:70.

Přesto do sobotního duelu vstupují jako favorité. Hradec si totiž kromě porážky s Žabinami a ZVVZ USK Prahou připsal i domácí prohru s Chomutovem, jenž Žabiny ve středu přestřílely vysoko 89:56. „Myslím, že jako každý náš vzájemný zápas, to bude divácky atraktivní utkání. Hradec hraje rychlý basketbal s agresivní obranou. Naší výhodou bude výšková převaha, kterou se budeme snažit využít,“ prozradila pivotmanka Žabin Michaela Vacková.

Jak je ale známo, zápasy před hradeckými fanoušky nejsou nikdy příjemné a snadné. Pro Žabiny je to proto ideální zkouška aktuální formy před posledními koly Eurocupu, jenž odehrají v následujících dvou týdnech (ve čtvrtek 8. prosince a středu 14. prosince). Jak se s tím Žabiny vypořádají, můžete sledovat od 16 hodin živě na ČT sport Plus či přes portál TVcom.