Chomutov porážíme i podruhé v sezoně

Basketbalistky brněnských Žabin se po reprezentační pauze vrátily v tom nejlepším světle. Doma v předehrávce 11. kola Chance ŽBL porazily i podruhé v sezoně soupeřky z Chomutova a připsaly si tak sedmé ligové vítězství. Trenéři Žabin do hry zapojili všech dvanáct hráček, jenž týmovým výkonem ve středečním duelu zvítězily 89:56.

Ani úvodní dvě trojky Michaely Krejzové nepřinesly hostujícím Levharticím šanci na vyrovnaný zápas. Žabinské basketbalistky přitvrdily v obraně a přes pět minut nedovolily soupeřkám skórovat. V útoku navíc úspěšnými střelami a podkošovou převahou nastřílely 17 bodů v řadě a vytvořily si tak vysoký náskok. „Bohužel jsme měli špatný vstup do utkání. Začalo to rychlými protiútoky, což jsme si přesně řekli, že nechceme, ale moc ne nám to nepovedlo,“ okomentovala vývoj souboje 11. kola Chance ŽBL Valentýna Kadlecová.

Domácí basketbalisty rychlým posunem míče snadno navyšovaly svoje vedení, které jim i přes vyrovnanou třetí desetiminutovku bohatě stačilo k sedmému ligovému vítězství. „Jsem spokojený hlavně s prvním poločasem. Především na útočné polovině jsme byli hodně agresivní, dávali jsme body z rychlého protiútoku, půjčovali jsme si míč a ta hra opravdu vypadala pěkně. Bohužel jsme se nevyvarovali výpadku ve třetí čtvrtině, přestože jsme si to říkali,“ upozornil hlavní kouč Žabin Viktor Pruša na pasáž, kdy Žabiny pomaleji zareagovaly na zónovou obranu Chomutova.

Žabiny nad Levharticemi nakonec vyhrály 89:56. I tak ale hráčky stále cítí, že si na hřišti chvilkami stoprocentně nerozumí. „Musíme se více zaměřit na útočný i obranný doskok. A lépe komunikovat v tom útoku a vlastně i obraně. Opravdu tam máme pořád nějaké šumy, kterými si nerozumíme. Jinak si ale myslím, že jsme přes reprezentační pauzu trénovali dobře, takže to nasazení tam dnes byl vidět. Doufám, že nám to vydrží a naladíme se dobře na čtvrtečná zápas Eurocupu,“ dodala Petra Záplatová, pro níž byl dnešní zápas ženské nejvyšší ligy již 300. v kariéře.

Žabiny Brno vs. Levhartice Chomutov 89:56 (27:13, 23:13, 14:16, 25:14)

Body: Cunane 13 (doble double + 12 doskoků), Stoupalová 13 (double double + 11 doskoků), Hamzová 12, Záplatová 10, Knežević 9, Vondráčková 8, Holmes 8, Hanušová 7, Čechová 6, Buřtová 2, Šoukalová 1, Vacková 0