Po repre pauze přivítáme doma Chomutov

Reprezentační okénko mají basketbalistky za sebou. Jejich program tak může pokračovat českou Chance ŽBL. V ní nastoupí týmy do odvetných utkání základní části. Žabiny ve středu 30. listopadu hostí od 18 hodin Levhartice Chomutov, s nimiž již letos vyhrály. I tak ale vstoupí do utkání s pokorou a vědomím, že cesta k vítězství nebude snadná.

Žabiny před reprezentační pauzou odehrály těžké zápasy v rámci domácí i evropské soutěže. Obranně se ale stále neprojevovaly tak, jak by si přály. I proto mají na svém kontě více proher než loni touto dobou. Odrazit se mohou ve středu 30. listopadu, kdy v rámci předehrávky 11. kola ženské ligy přijedou soupeřky z Chomutova.

Brněnské basketbalistky duelem s Levharticemi otevřely letošní sezonu. Z Chomutova si po vyrovnaném souboji odvezly výhru 85:67. A vítězný konec by si chtěly připsat i v domácím odvetném utkání. Hlavní trenér Žabin ale poukazuje, že herní výpadky týmu jako celku během národních povinností umí být zrádné. „Zápasy po reprezentační pauze mohou být ošemetné. Proto bereme zápas proti Chomutovu s respektem a koncentrací,“ ubezpečil Viktor Pruša.

Svému týmu i přes sílu soupeře věří. „Levhartice mají svojí kvalitu, což v sezoně svými výkony již párkrát prokázaly. My potřebujeme jakékoliv vítězství jako sůl. Konzistence a svědomitost na obranné polovině by měla být základem pro vítězství, které se od nás logicky z pozice favorita očekává,“ doplnil Pruša.

Duel aktuálně třetích Žabin s šestým Chomutovem sehrají týmy poslední listopadový den od 18 hodin. Přímý přenos můžete sledovat i na TVcomu.