Lvice nizozemskou misi zvládly. Knežević volá po vzpruze

O krok blíže k Eurobasketu. České basketbalistky s Natálií Stoupalovou a Eliškou Hamzovou v sestavě zvládly zvítězit v Nizozemsku poměrem 71:66 a do Česka se tak vrací s veledůležitým lupem před domácími odvetami. Naopak nespokojenost převládá v pocitech další žabky hájící národní barvy Nikoliny Knežević. Ta se svým týmem Bosny a Hercegoviny po nevydařené třetí čtvrtině utrpěla vysokou prohru 58:97 v Německu.

S pokorou a cílem zvítězit s co nejlepším možným výsledkem nastoupily české basketbalistky do čtvrtečního duelu kvalifikace mistrovství Evropy. V základní sestavě znovu nechyběla ani dvojice Žabinských opor Eliška Hamzová a Natálie Stoupalová. Pod taktovkou nové hlavní trenérky Romany Ptáčkové Lvice dokázaly své cíle naplnit a nizozemský výběr porazit 71:66. Před únorovými domácími odvetami mají tak ve své skupině podstatnou výhodu.

Hamzová táhla český úspěch svými 11 body, 3 asistencemi a 6 získanými míči. Stoupalová přispěla 5 doskoky a 2 body. „Do dnešního zápasu jsme šly všechny s respektem, protože soupeř nemá vůbec špatné hráčky. Hlavně jsou všechny výborní střelci. První polovina se nám ale povedla. Dobře jsme bránily a vybíhaly do rychlých protiútoků. V druhé polovině soupeř přitvrdil a začal stahovat. Padaly jim střely a my jsme naopak měly v útoku trošku problémy. Naštěstí se nám vedení povedlo udržet až do konce a odvážíme si tak opravdu cenné vítězství, i když bychom byli všichni rádi za větší rozdíl ve skóre,“ zhodnotila zápas rozehrávačka Hamzová.

Se smutnou náladou naopak odjíždí z reprezentačního okna třetí Žabinská reprezentantka Nikolina Knežević. Se svým týmem Bosny a Hercegoviny nedokázala v Německu navázat na úspěšné výkony z postupu na mistrovství světa a dva vyhrané kvalifikační duely Eurobasketu. S razantně obměněným kádrem povolily Němkám odskočit v úvodu druhého poločasu (výsledek 3. čtvrtiny 8:29) na vysoký bodový rozdíl, na který už nestihly zareagovat.

První vzájemné utkání s Německem tak Bosňanky prohrály vysoko 58:97 a v domácí odvetě jim mají co vracet. „Moc nevím, co k zápasu říct. Jsem z našeho výkonu dost zklamaná. Doufám, že v další části kvalifikace už si herně sedneme lépe a popereme se tak o postup na Eurobasket,“ řekla Knežević, jenž v utkání zaznamenala 8 bodů a 5 asistencí.