Žabinská odplata a konečné třetí místo

Reprízu loňského finále tentokrát ovládly brněnské Žabiny. Po vyrovnaném souboji zvítězily nad slovenskými Piešťanskými Čajkami 74:67 a na domácím turnaji Memoriál profesora Paši skončily na třetím místě. Prvenství braly Polkowice, jenž ve finále přehrály maďarskou Šoproň 66:54 .

Lépe do boje o třetí místo vstoupily domácí Žabiny Brno. Ještě dvě minuty před koncem úvodní desetiminutovky vedly dokonce desetibodovým náskokem. Slovenský mistr z Piešťan se však rychlými střelami vrátil zpátky a první poločas dokonce vyhrál 30:29.

Následnou tahanici o vedení nakonec ukočírovaly domácí basketbalistky. Po výhře 74:67 se tak mohly radovat z konečného třetího místa na turnaji. „Jsem na nás pyšná, jak jsme dneska dokázaly táhnout za jeden provaz i přes to, že jsme po včerejšku všechny strašně unavené. Výkonnostně to sice bylo nahoru a dolu, ale nakonec jsme tu výhru přeci jen urvaly a za to jsem moc ráda,“ okomentovala Elissa Cunane.

Žabiny tak drží po třech přípravných zápasech kladnou bilanci dvou výher a jedné porážky. „Pro mě bylo nejdůležitější vidět to, jak jsme se jako tým dvakrát dokázaly kousnout a týmově si dojít pro vítězství i za napjaté a vyrovnané situace,“ dodala americká pivotmanka.

Finálový duel Memoriálu profesora Paši na Rosničce připadl polským Polkowicím. Jejich soupeřky z Maďarska se sice do poločasu ještě držely, síly na druhý těžký zápas jim však nezbyly a nakonec podlehly 54:66.

Žabiny Brno vs. Piešťanské Čajky 74:67 (14:12, 29:30, 52:45)

Body: Cunane 14, Smutná 13, Sklenářová 11, Stoupalová 10, Knežević 9, Buřtová 7, Čechová 6, Kytlicová 4

Polkowice vs. Šoproň 66:54