Oproti loňsku jiný Minsk

Na jeden ze dvou celků z běloruského hlavního města Minsk jsme narazili i v loňské sezóně, když jsme Horizont v úplně prvním utkání porazili na domácí palubovce 67:59. Ze základní skupiny pak Bělorusky nepostoupily a před letošní sezónou ohlásilo vedení klubu vyšší cíle.

Oproti loňsku se dnes však utkáme s pozměněným týmem. Bělorusky pod vedením trenérky Nataliye Trafimavy nastoupí posilněné o americké trio Morgan Green, Breanna Alford a Janae Smith. Zbytek týmu tvoří výhradně Bělorusky, a to včetně tří reprezentantek – Yaniny Inkiny, Volhy Ziuzkovy a Yulie Rytsikavy.

Po prvním turnaji EWBL mají Bělorusky bilanci 2:1, když porazily v lotyšské Liepaje jednoznačně jak domácí celek, tak i maďarky z Pécsi, a těsně podlehly jen výběru nejlepších nizozemských hráček letos hrajícímu pod názvem Orange Lions (loni Angels Amsterdam).

Bělorusky disponují na rozehře velmi silnou dvojící – zkušenou reprezentantku Volhu Ziuzkovou doplňuje rychlá, na míči silná a výborně asistující Američanka Morgan Green. Obranu budeme soustředit především na další z Američanek – podkošovou Janae Smith, nejlepší střelkyni Horizontu, a Yulii Rytsikavu pro změnu nejlepší střelkyni za tři body.

„Horizont před nedávnem vyhrál běloruské derby proti eurocupovému soupeři Tsmoki Minsk, takže dnes očekáváme opravdu těžké utkání,“ potvrzuje kvality soupeřek trenér Viktor Pruša.

 

Utkání můžete sledovat v sobotu 30. listopadu od 14:00 živě online.