Play-off EWBL: Tvrdý oříšek z Umeå

V prvním ze dvou vyřazovacích utkání proti Švédskému celku A3 Basket Umeå, máme výhodu domácího prostředí. Se soupeřkami, které v EWBL dosud prohrály jediný duel a ve švédské nejvyšší lize zatím nenašly přemožitelky, startuje na Rosničce v sobotu 2. února v 18:00.
V utkání jsou za papírové favoritky považovány Švédky, které se letos účastnily i Eurocupu, v němž však svou herní vyspělosti na rozdíl od EWBL potvrdit nedokázaly. V Evropské basketbalové lize pak podlehly (poněkud překvapivě) lídrovi skupiny – celku Tsmoki-Minsk.

„Herní vyspělost Umeå je na vysoké úrovni převážně díky zahraničním hráčkám. Budeme chtít využít faktu, že hráčky Umeå nehrály moc těžkých utkání. Budeme se snažit diktovat vysoké tempo hry a poměrně úzkou rotaci švédského týmu dostat pod tlak,“ přibližuje taktiku pro utkání trenér Žabin Viktor Pruša a dodává, že rychlý a nátlakový basketbal by neměl spíše pomaleji hrajícímu soupeři vyhovovat.

„V obraně musíme zohlednit takřka celou základní pětku, kterou kromě jediné Švédky Asorové tvoří cizinky –  Lawrenceová, Brownová, Mershonová a Degbeonová. Dalším cílem je udržet koncentraci na útočné polovině, kde Umeå často sahá do zónových obranných systémů, a v postupném útoku bychom měli být trpěliví při zakončení. Každý bod může být v postupové matematice rozdílový, ale pokud se vyvarujeme laciných ztrát, věřím že máme na to odjíždět do odvety s výhodou,“ dodává Pruša.

Právě proto, že každý bod se v takovém utkání počítá, budeme potřebovat vaši skvělou podporu!