První krok k postupu. Zohnová a spol. přejely Umeå.

Jak se na dívku z plakátu sluší a patří, nastoupila do zápasu proti Umeå Kateřina Zohnová ve skvělé střelecké formě. S další čtveřicí dvouciferných hráček tak připravila fanouškům příjemné překvapení v podobě výhry nad favorizovaným Umeå 97:63.

Pětice dvouciferných

Výborný střelecký výkon Zohnové podpořila 21 body i Petra Záplatová, po 17 bodech nastřílely Justina Matuzonyté a Michaela Vacková, která trefila tři z pěti tříbodových pokusů, a dalším double-doublem za 16 bodů a 17 doskoků potěšila fanoušky Marques Webb.

Zvednutá rukavice hned v počátku

Do utkání, které se odehrálo ve velmi vysokém tempu, vstoupily lépe hostující hráčky, krátce po půlce první čtvrtiny jsme se však zásluhou Justiny Matuzonyté dostali do vedení, které jsme v začátku druhé desetiminutovky povýšili na dvouciferné a drželi jsme jej až do konce utkání. „Dnešní výkon nemůžu hodnotit jinak než pozitivně. Nejvíc potěšený jsem tím, jak hráčky do puntíku splnily taktický plán. Hráli jsme proti eurocupovému týmu, věděli jsme o jeho silných stránkách a byli jsme velmi dobře připravení,“ chválil své svěřenkyně po utkání trenér Viktor Pruša.

Nervózní závěr

Závěr utkání se nesl v duchu nervozity, basketbalistky švédského týmu vytáhly obranu a začaly hrát agresivněji. „Dokázali jsme se tím vypořádat a na všechno jsme měli odpověď,“ hodnotil Pruša pozitivně i výkon týmu ve vyhroceném závěru a hledá příčiny v odlišných herních stylech obou týmů: „Umeå hraje spíše pomalý basketbal. Ta agresivita vznikla nejspíš frustrací soupeře, je to tým, který má snad šest zahraničních hráček a který asi nepředpokládal, že tady bude hrát takovou roli, jakou hrál. Chtěli výsledek ještě nějak korigovat, basketbalově to nešlo, tak chtěli přitvrdit.“

Odveta

Odveta se odehraje na švédské palubovce ve středu 13. února a tým, který v součtu obou utkání zvítězí, postoupí do závěrečného Final4. Do tohoto utkání tak jdeme ze slibné výchozí pozice.

Velké díky fanouškům

Velké poděkování dnes patří fanouškům. Děkujeme, že jste přišli. Že vás přišlo tolik. Že jste byli slyšet. Že jste s námi vydrželi to rychlé tempo, ve kterém se dnes hrálo. Děkujeme, že jste s námi porazili Umeå. 
Speciální poděkování patří fanklubu Piešťanských Čajek, který neváhal přijet a podílel se na skvělé atmosféře, která dnes na Rosničce panovala.