Kym Royster uzavírá soupisku

867 bodů a 617 doskoků. Tolik zvládla zapsat do svých statistik za čtyři sezóny v dresu Univerzity Indiana. Kdo?
Poslední posila týmu pro nadcházející sezónu. Je jí 22 let, vystudovala rozvoj mládeže, plánuje být dětskou psychložkou a angažmá v Žabinách je pro ni splněním snu o poznávání Evropy. Přivítejte Kym Royster!

„Jsem šťastná, že mám příležitost pokračovat v něčem, co miluji, na profesionální úrovni. Jsem nadšená, že jdu do zámoří a budu nejen hrát basketbal, ale budu i cestovat a poznám svět,“ uvedla Kym ke svému českému angažmá a o evropském basketbale říká: „Je mnohem fyzičtější, kontaktnější, ale to mi nevadí, protože jsem sama velmi fyzicky zaměřená hráčka.“

„Jsme rádi, že můžeme Kym přivítat v týmu. Po velkém úspěchu v loňském roce letos potřebujeme nahradit odcházející Marques Webb. A potřebujeme ji nahradit nejen na stejné hráčské pozici, ale hledáme také člověka podobného charakteru – tvrdě pracujícího, týmového a nesobeckého. Z toho, co o Kym zatím víme, se zdá že přesně tohle by mohla splňovat. Doufáme, že do týmu dobře zapadne a že si nám i díky ní nejen podaří navázat tam, kde jsme v minulé sezóně skončili, ale že se v mezinárodních soutěžích dostaneme i dál,“ okomentoval příchod nové hráčky asistent trenéra Jakub Gazda.