Je rozlosováno!

ŽBL byla včera rozlosována a my v sobotu 28. září v rámci prvního kola přivítáme na domácí palubovce Hradecké Lvice.  Oproti minulé sezóně doznalo složení tabulky v nejvyšší ženské lize několik změn. Do sezóny 2019/2020 nastoupí 10 týmů – v ŽBL skončily celky Teamstore Brno a DSK Basketball Nymburk KV, naopak přichází nováček z BK Levharti Chomutov.

Ženy z tohoto klubu za sebou mají povedenou sezónu, když suverénně ovládly 2. ligu a vybojovaly si postup do 1. ligy. Když kvůli svému pracovnímu vytížení mimo basketbal ukončil svou činnosti v Nymburku trenér a manažer Dan Kuruc a o pokračování nejvyšší ženské soutěže nebyl v tomto městě zájem, byl Chomutov jedním z kandidátů na převedení licence.

„Že máme ambice dostat se v blízkých letech do nejvyšší soutěže, se v basketbalových kruzích ví. Vzhledem ke kvalitě našich juniorských týmů je to dokonce nezbytné, chceme-li udržet odchovance v Chomutově. Proto když se Nymburk rozhodl v ŽBL nepokračovat, byli jsme mezi oslovenými. Po zralé úvaze jsme se rozhodli nabídku na převedení licence přijmout. Družstvo už máme z větší části pohromadě, současně pracujeme na finančním pokrytí sezony,“ informoval na klubovém webu jednatel BK Levharti Chomutov Petr Drobný.

Tým Levhratic si odbyde svou premiéru v ŽBL utkáním proti BLK Slavia Praha.