Zpátky do práce!

Po letní pauze plné reprezentačních akcí, z nichž poslední právě vrcholí v Klatovech, začíná být v basketbalových klubech opět rušno. Stejně je tomu i v Žabinách, kde jsme v pondělí 5. srpna prvním společným setkáním a zdravotními prohlídkami vstoupili do nové sezóny.

Letošní léto je na události opravdu bohaté, a tak se hned na začátku přípravy musíme obejít bez tří hráček – Kateřina Galíčková reprezentuje Českou republiku na již zmíněném Mistrovství Evropy U20 v Klatovech, Kateřina Zohnová je na této akci v roli asistentky trenéra a Janee Thompson stále válčí v australské lize v dresu Cairns Dolpinhs.
Tyto hráčky by se do přípravy měly zapojit během příštího týdne a do série přípravných utkání ( otermínech vás budeme informovat), kterou odstartujeme na konci sprna, nastoupíme v plné sestavě.

Nic se nemění ani v realizačním týmu – Žabiny opět povede trenérské trio v čele s Viktorem Prušou, kterému budou stejně jako loni asistovat Jakub Gazda a Jan Bobrovský. O kondici se postará Jiří Panáček a o regeneraci Aleš Pospíšil.

Další věcí, která se nemění, je počet soutěží, které budeme hrát- kromě Ženské basketbalové ligy a Českého poháru se zúčastníme i Středoevropského poháru CEWL, který, jak už můžeme prozradit, letos obohatí celky z Francie a Belgie, a Evropské ženské basketbalové ligy EWBL.