Start do přípravy s euroligovým souperem

Ve středu 28. srpna odstartuje série přípravných utkání, a hned se soupeřem z nejtěžších – naše síly prověří pořadatelky posledního Final Four Euroligy, maďarská Šoproň. Utkání startuje v 18:00.

„Jelikož jsme ve fázi, kdy si teprve určujeme základní pravidla a herní koncept, očekávám od této konfrontace především určité zpestření této fáze přípravy, a výsledková část je v tuto chvíli spíše podružná. Do hry 5×5 jsme se v tréninku téměř nedostali, proto jsem zvědav, jak se každá jedna hráčka v tomto kontextu bude prezentovat a zároveň respektovat dílčí aspekty našich dosavadních zásad,“ popisuje svá očekávání trenér Viktor Pruša.

Šoproň mezi sezónami změnila trenérský tým – Španěla Roberta Inigueze na pozici hlavního trenéra vystřídal Dávid Gáspár (mimo jiné trenér národního týmu žen U20) a na lavičku přichází mimo jiné americká posila Brianna January, která se však k týmu připojí až během září. Léto strávila v týmu Phoenex Mercury v WNBA. K dispozici by naopak měly být srbská reprezentantka Tina Jovanovič.

„Šoproň se po letních změnách bude nacházet v podobné pozici jako my, co se týká sehrávání kádru a získávání herní identity. Každopádně se na zápas proti špičkovému týmu evropské kvality v jistě tradičně dobré kulise těšíme,“ uzavírá Pruša.

Silný kádr je opřen o trojici maďarských reprezentantek – rozehrávačku Zsofiu Fegyverneky, křídelnici Deboru Dubei a zejména 208 cm vysokou pivotku Bernadett Hatar.

 

(Tento přípravný zápas není možné sledovat online.)