Ostrý start a prohra v Šoproni

Pro první letošní představení naplánovalo vedení klubu hráčkám velmi těžkého soupeře – euroligovou Šoproň. Ještě po 20 minutách vedly domácí hráčky o pro nás hratelných 9 bodů (42:33), ve druhém poločase ale Maďarky ukázaly svou sílu a zvítězily 87:59.

V sestavě zatím chyběly Petra Záplatová a Anežka Kopecká, naopak se ukázaly obě americké posily Kym Royster a Janee Thompson a zapsaly se 5, resp. 6 body a 6 bodů nastřílela i Michaela Vondráčková. Nejlepší střelkyní byla s 9 body Natálie Stoupalová, a po 8 bodech přidaly Beáta Adamcová a Justina Matuzonyté.

Na straně soupeřek se 17 body prosadila Virág Weniger, 15 bodů zapsala Tina Jovanovič a podle očekávání nám zatápěly i reprezentantky Bernadeta Határ a Debora Dubei, které přidaly shodně po 11 bodech.

„Šoproň podle předpokladů potvrdila roli favorita. V zápase jsme měli dobré momenty, ale herně slabší pasáže v lichých čtvrtinách nás stály lepší výsledek. V obraně jsme měli problém v řešení clony na míč a individuálně s pokrytím podkošových hráček Jovanovič a Határ. Celkově každé špatné rozhodnutí tento vyspělý euroligový soupeř trestal, navíc jsme nebyli konzistentní ve střelbě z dlouhé vzdálenosti, kdy při nízkém procentru nás domácí následně trestali jednoduchými body z rychlého protiútoku,“ popsal první odehrané utkání trenér Viktor Pruša a dodává: „Jsme na začátku a máme před sebou ještě hodně práce, každopádně určitě je na čem stavět.“

V sestavě zatím chyběly Petra Záplatová a Anežka Kopecká, naopak se ukázaly obě americké posily Kym Danae Royster a Janee Houdini Thompson a zapsaly se 5, resp. 6 body.
Nejlepší střelkyní byla s 9 body Natálie Stoupalová.