Porážíme Slovanku

Druhé utkání v Renomia ŽBL nás tentokrát čekalo na venkovním hřišti Slovanky. K utkání neodjela dvojnásobná MVP z přípravných turnajů Natálie Stoupalová, která dostala volno z důvodu očkování proti COVID-19.

Od začátku utkání to byl opravdu rychlý basketbal. Běhalo se z jedné strany na druhou, ne však s vysokou úspěšností zakončení. Zpočátku se nám nedařilo doskakovat míče pod vlastním košem, a tak Slovanka získala výhodu několika dalších možností k zakončení. Obranu i útok jsme ve druhé polovině první čtvrtiny zlepšili a desetiminutovku vyhráli 18:9.

Ve druhé čtvrtině jsme se v některých fází hry dostali jednoduše ke koši a naše vedení vyskočilo na 12 bodů. Toto vedení jsme záhy ztratili zbytečnými fauly na obranné i útočné polovině, kdy jsme již měli napočítány týmové fauly ve čtvrtině a Slovanka své trestné hody proměňovala. V poločase svítilo na světelné tabuli skóre 34:30 pro brněnský tým.

Druhý poločas lépe začala domácí Slovanka, které se dařilo proměňovat střely z dvojbodové vzdálenosti. Palubovku pro 4 fauly opustila Anna Jurčenková, jejiž centimetry pod košem chyběly. 48:43 jsme drželi vedení.

V poslední čtvrtině jsme pokračovali ve hře plné nepřesností, avšak jsme se zpátky dostali do vedení o 10 bodů. Důležité body z pod koše vstřelila Jurčenková, která se do hry vrátila na posledních 5 minut utkání. V utkání vítězíme o 19 bodů.

„Soupeři jsme dali naší nízkou efektivitou střelby z krátké i dlouhé vzdálenosti zbytečně šanci hrát s námi vyrovnané utkání. O to více si cením vůle a úsilí hráček, díky kterému toto fyzicky náročné utkání, hrané v úzké rotaci sedmi hráček, nakonec výsledkově s přehledem zvládly,hodnotí utkání trenér Pruša.

Slovanka – Žabiny Brno 50:69

Jurčenková 14, Galíčková 11, Beránková 10, Hamzová a Vondráčková po 9, Vacková 8, Kopecká 6, Mikšíková 2