Poslední domácí utkání v tomto roce

Po několika málo dnech se opět potkáme na hřišti s pražskou Slavií. Tentokrát se souboj přesune na domácí palubovku a my se o další body porveme ve středu 16. prosince na Rosničce. 

Zřejmě se ptáte, proč hrajeme dvě utkání za sebou se stejným soupeřem. Je to z toho důvodu, že se jedná o dohrávku 2. kola Renomia ŽBL. Oproti utkání na pražské palubovce se chystáme od začátku převzít kontrolu nad hrou. Soustředit se také budeme na reprezentantku Bartákovou, kterou se nám nepovedlo ubránit a potrápila nás svými 19body. Nesmíme zapomenout ani na nenápadnou křídelnici Kamilu Hoškovou, která se naposledy prosadila překvapivými 26body. 

Jedná se o poslední utkání v tomto roce a my tak chceme tento ne příliš šťastný rok uzavřít s výhrou.

„Slavia je tým z horní poloviny tabulky, kterého chceme rozhodně doma porazit. Před pár dny jsme s nimi doslova urvali cennou výhru z jejich palubovky, kdy jsme se x krát dostali ve skóre na dosah a opět nechaly soupeřky odskočit. To doma nechceme připustit, naopak budeme chtít ukázat od začátku zápasu naší dominanci, která by měla vyplývat z agresivní obrany a z toho plynoucí rychlý přechod do útoku. Slavia je vedena reprezentační rozehrávačkou a mou velkou kamarádkou Lenkou Bartákovou, které se v letošní sezoně hodně daří. Musíme si pohlídat její nájezdy do vymezeného území. Odkud buď skóruje nebo rozdává míče střelcům. Ať už jde o Peťu Bakajsovou nebo v minulém zápase se proti nám rozstřílela Kamila Hošková. Všechny tři tyto hráčky tráví na kurtu ohromnou porci minut. Proto my musíme držet vysoké tempo hry, kterým se chceme dlouhodobě prezentovat a tím Slavii dostat pod tlak. Věřím, že se nám povede do zápasu vstoupit mnohem lépe než v Praze, a že se zápas divákům u TVcom bude líbit“ říká o nadcházejícím utkání bývalá hráčka Slavie, Míša Vondráčková.