Z Prahy vezeme vítězství

Do utkání se Slavii jsme nevkročili zrovna nejlépe. V první minutě jsme se nedokázali prosadit, za to soupeř si vytvořil náskok 5bodů. Poté už jsme drželi poměrně vyrovnané skóre. Nedá se ovšem říci, že by se nám na obou stranách hřiště příliš dařilo. Čtvrtinu jsme však ukončili zcela vyrovnaně 19:19.

Ve druhé čtvrtině jsme také příliš nedominovali. Soupeř si hned ze začátku opět vytvořil 8bodový náskok, se kterým se nám již velmi špatně pracovalo. Na konci prvního poločasu se výhoda soupeře zastavila na 6bodech a my jsme tak do poločasové pauzy šli se skóre 33:39.

Třetí část již byla o něco veselejší. Vedlo se nám o něco lépe a zhruba v polovině časového rozmezí jsme soupeře dorovnali. Předposlední část hrací doby jsme tak uzavřeli se skóre 56:57.

V poslední desetiminutovce hra připomínala spíše tenisový kurt. Běhalo se z jedné strany na druhou, ovšem více než dvě minuty bez jediného bodu. Číselnou tabuli změnila až Míša Vacková, která otevřela skóre 4. čtvrtiny svoji úspěšnou střelou za 3 body. Asi půl minuty na to vstřelila další trojku a tým šel vedení o 3 body. Od této chvíle jsme se již vedení pevně ujali a nepustili se až do zdárného konce. Slavii jsme tak porazili 76:70 a domů si vezeme vítězství..

Nejvíce bodující hráčkou našeho týmu se stala se svými 22body Eliška Hamzová. Bývalá hráčka Slavie Míša Vondráčková se předvedla s 16body a pomyslnou hranici 10bodů překročila také Míša Vacková, která si připsala 14 bodů

„Dnes jsme na konci rádi za vítězství. Bylo to velmi utrápené a náš předvedený výkon hlavně individuálně neodpovídal tomu, že jsme byli na soupeře připravení. První poločas jsme absolutně nezvládli obranu Lenky Bartákové, na kterou jsme se připravovali. Druhý poločas jsme konečně pochopili, co je potřeba dělat. Trochu nám to rozvolnilo ruce, dalo klid v útoku a nakonec jsme přes soupeře šli. Vyhráli jsme zápas, kde jsme vedli pouze osm a půl minuty, ale i takové vítězství se nějakým způsobem počítá. Morálně pro nás dobrá injekce, i přesto, že ten výkon dnes nebyl vůbec standardní“ hodnotí dnešní výkon hlavní trenér Viktor Pruša.