Poslední utkání v tomto roce jsme zakončili vítězstvím

Poslední utkání je za námi, a to úspěšně. Slavii na domácím hřišti porážíme 82:61. Do nového roku tak jdeme se 7 výhrami a 4. pozicí v tabulce Renomia ŽBL.

První čtvrtinu jsme nezačali zrovna podle našich představ. Místo toho, abychom utkání podchytili hned od první minuty, tahali jsme se se soupeřem celých 10 minut. Navíc jsme stihli udělat pět osobních chyb oproti jedné soupeřově. První část jsme ukončili vyrovnaně, a to se skóre 20:18.

Další čtvrtinu utkání zahájila Galíčková úspěšnou střelou za tři body. Zhruba po pětiminutovém bodovém náskoku nás Slavie opět dohnala a bodový rozdíl se tak snížil na pouhé dva body. Necelé čtyři minuty do poločasové přestávky bylo dokonce vyrovnáno na 34:34. Poté už jsme opět převzali kontrolu nad hrou a 1. poločas ukončili 44:40.

Do druhého poločasu jsme vběhli sebevědomě. Celou desetiminutovku jsme si drželi vedoucí postavení, o čemž mluví i poměr skóre zaznamenaný v této čtvrtině. Ten činil 16 bodů pro Žabiny a 10 bodů na straně soupeře.

Do posledních minut v tomto roce jsme vkročili s 10bodovým náskokem. Hned po zahájení poslední čtvrtiny skórovala Lenka Šoukalová. Na to v červeném dresu, dvakrát za sebou, odpověděla Barbora Holubová. Poté však nastala dvouminutová jízda Žabin, kdy soupeř nedokázal míč dotlačit až do koše a my jsme si tak dokázali bodový rozdíl navýšit na 15 bodů.

V utkání jsme opět protočili 10 hráček, oproti soupeřovým 7. Proto našim hlavním cílem bylo hrát rychle a agresivně a Slavii tak lidově řečeno „uběhat“. Což se nám podařilo a v kooperaci s dalšími faktory jsme utkání dotáhli až do vítězného konce. Dnes se vyznamenala právě bývalá hráčka Slavie Míša Vondráčková, která  skórovala 21body. Dařilo se i Anežce Kopecké se 13body a Kláře Křivánkové s 10body.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Tak my jsme si po zápase v Praze vyříkali určité niance. Především v rámci celoplošného pressingu a taky nějakém tlaku a agresivitě. Dneska opět Slavie hrála v rotaci 7 hráček, takže naše vysoké tempo a tlak na hráče s míčem i bez míče byl očividný. A chtěli jsme donutit tady tu malou rotaci do nějakých fyzických problémů – to se nám docela podařilo. První polovinu ještě v obraně z naší strany 40bodů velmi podprůměrný. Ale co se týče druhého poločasu, tak tam jsme zlepšili právě tento aspekt hry. Dostali jsme 20bodů a generovali jsme si hromadu otevřených střel. Při střelbě 36 vystřelených trojek, ne tolik se nám dařilo, ale byli jsme schopni si to z druhých, třetích šancí urvat. A ta přechodová fáze nám nakonec slavila úspěchy.“

Jozef Rešetár, trenér BLK Slavia Praha: „Myslím, že první poločas a třetí čtvrtina byla vyrovnaná. Potom nám soupeř odskočil, protože samozřejmě měl širší rotaci hráček a to využili dokonale ve čtvrté čtvrtině a navýšili náskok.“