Povinná výhra ve Strakonicích

Dnešní 15. kolo základní části Renomia ŽBL, které se odehrálo ve Strakonicích, jsme sice vyhráli s rozdílem 43 bodů, ale o radosti z výkonu se příliš mluvit nedá. Tentokrát jsme ani na sto bodovou hranici nepomysleli.

Do utkání jsme velmi dobře vstoupili. Od samého začátku jsme diktovali hru a již po pěti minutách se skóre vyšplhalo v náš prospěch na příjemný poměr 2:16. Dařilo se nám i ve střelbě, kdy jsme v první čtvrtině měli úspěšnost střelby za 3 body bezmála 67%.

Do druhé čtvrtiny jsme nastupovali s bodovým náskokem, kdy světelná tabule ukazovala 6:32. Bohužel se nám ale v této části utkání příliš nedařilo a výsledek se tak na naší straně zvýšil pouze o 11 bodů. Do poločasové pauzy jsme tak odcházeli za stavu 14:43.

Po 15minutové přestávce jsme se trochu vrátili zpět do hry a ve třetí čtvrtině se nám tak podařilo navýšit skóre o 27 bodů. V posledních vteřinách této čtvrtiny stihla ještě skórovat Křiváková, která tak uzavřela výsledek čtvrtiny 26:70.

Poslední čtvrtina pro nás byla tak trochu tragickou. Nedařilo se nám navázat na naši hru a dokonce jsme několikrát nestihli zakončit ve 24vtěřinách. Tuto čtvrtinu jsme prohráli v poměru 14:13 a konečné skóre utkání se tak zastavilo na poměru 40:83.

Svému bývalému týmu dnes Galíčková nastřílela 16 bodů. Se stejným počtem bodů se může pochlubit i Adamcová. Hranici 10bodů překročila Vacková (15 b.) i Šoukalová (14 b.) a premiéru v ŽBL dnes zažila naše dorostenka Martina Pokorná.

Viktor Pruša, hlavní trenér BK Žabiny Brno: „My jsme dnes, po dvou smolně prohraných utkáních, potřebovali hlavně vyhrát. Takže body se určitě počítají. Co se ale týká našeho výkonu, tak to má ke spokojenosti asi hodně daleko. My jsme velmi dobře vstoupili do utkání, kdy jsme vyhráli čtvrtinu 32:6, a tím jsme určili ráz utkání. Ale to, co se dělo herně ale především i výsledkově ve 2. a 4. čtvrtině, kde jsme 4. čtvrtinu o bod prohráli a celkově nasbírali 30 ztrát z totální naivity, nic hezkého z naší strany rozhodně nebylo.“