Přípravná utkání první zářijový víkend můžeme hodnotit pozitivně

Tento víkend, 5.-6.9., proběhla první přátelská utkání se slovenským klubem Ružomberok. Obě dvě utkání jsme vyhráli. V sobotu se skóre zastavilo na 69:57. V neděli až na 81:66.  Níže si přečtěte vyjádření našich trenérů k jednotlivým utkáním.

Sobotní utkání komentuje asistent trenéra Jakub Gazda

”Jsme zhruba v půli předsezónní přípravy, takže dnes první přípravné utkání proti Ružomberoku a první ostřejší zápasový test. S výsledkem, s výhrou, asi spokojeni být můžeme, ale je potřeba zmínit, že v přípravném období to není úplně to, na co se soustředíme. Co se týká předvedené hry, tak ta asi odpovídá tomu, v jaké fázi přípravy se nacházíme. To znamená spousta pozitivních, ale i spousta negativních věcí. Z těch pozitivních určitě to, že holky už za krátkou dobu, byly schopny absorbovat koncept agresivní hry na obranné polovině s rychlým přechodem do útoku, který je pro náš herní styl v posledních 3-4 sezonách typický. Negativem je určitě nízké procento střelby za 2. Zahazování jednoduchých zakončení, ať už po různých herních situacích z přechodové fáze, v postupném útoku, nebo po druhých šancích. Naopak druhý extrém je velmi vysoké procento za 3 – 65%, což je určitě pozitivní, nicmémě se do budoucna nemůžeme určitě opírat jen o střelbu za 3, přestože jsme dlouhodobě velmi dobře střílející tým z dlouhé vzdálenosti. Dalším negativem v obranné fázi je 16 útočných doskoků soupeře. To je samozřejmě jedna z herních činností, která pro nás bude při absenci klasických podkošových hráček docela zásadní. V přípravě je již v tréninkovém procesu na tu herní činnost kladen extrémně velký důraz, nicméně je vidět, že ještě máme na čem pracovat. Ze základní rotace chyběla Beáta Adamcová a ve druhé čtvrtině se nepříjemně zranila Míša Vondráčková, která tak zápas kvůli vyraženému zubu nedohrála, a tak jsme dohrávali v rotaci 9 hráček. O to větší šanci se prosadit dostaly mladé hráčky, čili Adéla Buřtová a premiéru v A týmu měla Laura Mikšíková. To jsou určitě pozitiva, která vycházejí z těch negativnějších stránek utkání.”

Nedělní utkání komentuje trenér Vitkor Pruša:

“Druhé přípravné utkání jsme zvládli, co se týká průběhu i jeho samotného výsledku, velmi podobně, jako tomu bylo při včerejším utkání. Ačkoli ten výsledek není příliš důležitý, spíše druhořadý, tak si myslím, že je určitě dobré v této fázi přípravy se trochu pozitivně namotivovat a naladit. Hlavně je to pro nás zpráva, že tréninkový koncept, který jsme zvolili funguje, a že ta příprava se ubírá správným směrem. Myslím, že jsme byli velmi slušní v aspektech hry, které jsou pro nás důležité. To jsou především obranná fáze, kde je to hodně o vůli a chtění. Myslím si, že tady ten aspekt tam byl včera i dnes. Samozřejmě je to předpoklad pro rychlý protiútok a přechodovou fázi, která je pro nás zásadní a už mnohdy bylo vidět, že jsme kromě rychlé hry začali dělat i docela inteligentní a dobrá rozhodnutí. Ne vždy, bylo to i s chybami, které proměnily v nějaké ztráty. Zase na druhou stranu, to bylo naše druhé přípravné utkání a jsem stále v rané fázi přípravy a s tím se počítá. Samozřejmě ta konstantnost výkonu, která by měla být po 40 minut stejná, ještě kolísá. Jako příklad si myslím za sebe mluví 3. čtvrtina, kde jsme měli velmi slušný úsek, kdy jsme vyhráli 10:0. Hráli jsme velmi rychle a jednoduše. Ale zase střídá pasáž, kdy 10:0 prohrajeme a kupíme chyby jak na útočné, tak na obranné polovině. Ale to je ten náš cíl, aby ta forma gradovala na 26.září na první mistrovské utkání, takže k tomu to budeme směřovat. Jinak si myslím, že jsme zapojili všech 10 hráček. Dneska i s Michaelou Vondráčkovou, ale stále bez Beáty Adamcové. Zapojili se i mladé hráčky, takže já si myslím, že na úvod velmi dobrý efektivní test a povzbuzení do další práce .”