Progres v obraně ani kolektivní hra nestačila

Dnes jsme předehráli již 12. kolo Renomia ŽBL, pro nás to bylo však teprve 4. utkání v letošní sezóně. Netradičně jsme nastoupili jako domácí družstvo na palubovce pražské Královky.  

Ani technické problémy v prvních minutách utkání soupeře nezaskočily a ten tak hned v prvních vteřinách bodoval. Nám se však nepodařilo vkročit do začátku správnou nohou. První bod nám připsala Míša Vacková z trestných hodů po faulu při střelbě. Poté přišla více než 4 minutová propast bez jediného bodu z naší strany. Za stavu 1:9 zasáhla opět Míša Vacková a přetrhla tuto dlouhou neúspěšnou šňůru svojí střelou za 3 body. 

Střelecky se nám dnes příliš nedařilo, o čemž svědčí i velmi nízké % střelby za 2 i za 3 body. K naší smůle jsme se nechytli ani trestnými hody. Těch jsme v dnešním utkání nastříleli celkem 16, uspěli jsme však pouze v 50%. Naopak soupeř se může pyšnit úspěšností TH téměř 93%. Škoda také několika jednoduchých bodů z rychlého protiútoku, kdy jsme se nebyli schopni zorientovat a tyto útoky ubránit. 

Když se nám nedařilo v útoku, rozhodli jsme se o to více zabrat v obraně. Ve chvíli, kdy jsme udrželi těsnou obranu a tlak na míč, i hráčky nejlepšího týmu v ČR začaly dělat chyby. Když jsme přidali kolektivní hru, výstupem byly hezké herní kombinace. Dnes nás se svými 10 body podržela Míša Vacková a Katka Galíčková, která si v posledních vteřinách připsala 3 body za úspěšnou střelu z trojkového oblouku.

Anežka Kopecká hodnotila dnešní utkání vcelku pozitivními slovy. „Hráli jsme více kolektivně než včera. Včerejší utkání bylo hodně o individuální hře. Akorát jsme dnes dostali více jednoduchých košů, což je škoda. Ale řekla bych, že jsme uhráli docela dost protiútoků. Takže za mě jsme dnes odehrály 100% lepší zápas a byla i menší nervozita v týmu“.

Progres v dnešním utkání vidí i trenér Pruša. „Dnes, podobný rozdíl skóre v náš neprospěch, ale myslím si, že kdyby to bylo jinak, bylo by to pro USK ostudou. Takže gratuluji podruhé vítězi. Myslím si, že jsme předvedli výrazně lepší výkon než včera. Vidím progres především na obranné polovině, kde jsme byli schopni pokrýt mnoho druhých šancí, kterými včera soupeř disponoval. Dnes jsme USK drželi na 11bodech z druhých šancí, což při jejich obrovské výškové i váhové převaze, při velmi dobrých rotacích a zesilování krytí pivotmanského prostoru, dnes bylo na velmi dobré úrovni. Co se týká útoku, dnes snad škoda akorát nízkého % naší střelby za 2 i za 3 body. Je to škoda, protože si myslím, že jsme měli velmi dobré střelecké  selekce a mnoho otevřených pozic. Bylo to hodně tím, že jsme si sdíleli míč mnohem lépe než včera. Věc, která nás limitovala včera i dnes jsou ztráty. Je to věc, která dělá ten rozdíl takový, jaký je. A my jich měli obrovské množství, ať už z driblinků nebo po přihrávkách. Je to velká škoda, ale je to samozřejmě způsobeno velkým tlakem ze strany USK. My se z toho musíme poučit a vyvarovat se v utkáních, kde budeme z pozice favorita na vítězství pomýšlet my“.