Po pauze s nepořízenou

Po více než měsíční pauze jsme se doslova vrhli do prvního utkání s úřadujícím mistrem ČR. Na naší straně jako první bodovala naše reprezentantka Natálie Stoupalová, která po ukázkovém podběhu připsala svému týmu startovací body. 

V úvodním utkání nám bohužel chyběly naše zkušené hráčky. Míša Vondráčková, která díky zranění z říjnového utkání stále netrénuje a nemohla tak nastoupit a reprezentantka Beáta Adamcová, která si v kvalifikaci na ME v utkání s Itálií poranila kotník. Tyto hráčky nám jednoznačně výkonově chyběly. Nicméně dlouhodobě stavíme na konceptu týmové hry a stejně tak i v utkání s USK. Nutno říci, že po dlouhé pauze a absenci basketbalového tréninkového procesu bylo znát, že se tým musí lépe sehrát a vypilovat nedostatky, díky kterým jsme měli vysoké % ztrát. Na dvojciferné bodové číslo se tentokrát dopracovala jen kapitánka Klára Křivánková se svými 10body.

Své první utkání v ŽBL hodnotila naše dorostenecká posila Klára Stloukalová, která nejenže dostala možnost svých prvních minut v nejvyšší basketbalové lize, ale rovnou využila situace a inkasovala své první body. „Dnešní utkání hodnotím asi tak, že se musíme více sehrát. Při prvním utkání se to asi dalo očekávat ten výsledek, ale myslím, že si to sedne. A já osobně jsem hrozně šťastná za tuto příležitost, kterou jsem došla a právě za svoje první body v ŽBL. Takže jsem se rozhodla, že holkám a trenérům za to upeču něco dobrého“ směje se mladičká Klára. 

Ani hlavní trenér Pruša nehodnotí utkání negativně. „My jsme v prvé řadě hrozně rádi, že jsme zpět na palubovkách a můžeme znovu hrát. My jsme si to jakožto první v ŽBL vyžrali „. USK nastoupilo v plné síle a my jsme naopak přijeli bez zraněné Vondráčkové a Adamcové. To znamená tedy s ještě více omlazeným týmem než je standardní, takže pro holky to byla dnes poměrně škola. Ale určitě si myslím, že tam byly jisté pasáže, které nebyly špatné. Obzvlášť první čtvrtina, ten vstup do utkání byl nad naše poměry, co se týká venkovních utkání proti USK Praha. A já jsem rád, že jsme mohli dostat do rotace i hráčky mladého věku. Takže dnes opravdu dobrá lekce pro nás a uvidíme zítra, jak budeme schopni konkurovat podruhé. Každopádně bych chtěl pogratulovat k prvním bodům Kláře Stloukalové v ŽBL.“

Zítřejší utkání odehrajeme opět v pražské Královce a vy můžete utkání sledovat od 14 hodin na TVcom.cz