Prohra o bod – konec v Českém poháru

Český pohár měl dnes na programu čtvrtfinálová utkání. V jednom z nich jsme hostili Sokol Nilfisk Hradec Králové, kterému jsme chtěli vrátit porážku ze začátku roku. Hradecké však basketbalistky po tři čtvrtiny potvrzovaly stoupající formu a my jsme měli potíže držet s nimi krok stejně jako ve zmíněném utkání nejvyšší české ligy na začátku ledna, ve kterém Hradecké lvice jednoznačně zvítězily.

Obrat a drama v závěru

Po třetí čtvrtině by za stavu 42:58 pro Hradecké lvice tipoval jen málokdo, jaké drama se na Rosničce nakonec odehraje. Obrat přinesla až závěrečná desetiminutovka, ve které jsme Východočešky přestříleli 30:15 a dokázali jsme srovnat skóre a závěr utkání maximálně zdramatizovat.

Ptáčková: Tvrdé, ale spravedlivé

„Myslím, že v mnoha ohledech dnešní utkání předčilo i utkání ligové, co se týká nasazení a tvrdosti. Byl to abnormálně tvrdý zápas, jaký se lize normálně nehraje, ale bylo to spravedlivé pro oba týmy. Já jsem byla tři čtvrtiny spokojená, ale ve chvíli, kdy se hra zvrhla ve tvrdý boj, to ukázalo naše slabiny. Pod tlakem jsme se dopustili mnoha ztrát, domácím jsme umožnili snížit, čím jsme dopustili, že domácí mohli zápas otočit. Jsem ráda, že vítězství si nakonec odvážíme my,“ hodnotila po utkání trenérka hostujícího celku Romana Ptáčková.

Žabiny: absence na pozici 1 a vzpruha před Trutnovem

My máme za sebou náročný vstup do nového roku, ve kterém jsme podlehli v Evropské basketbalové lize EWBL dvěma favorizovaným soupeřům z Lotyšska a Švédka a v české lize právě Hradci Králové. I proto trenér Žabin Viktor Pruša věřil, že nepříznivou šňůru jeho svěřenkyně dnes prolomí. „My se potýkáme s absencí na klasické pozici 1, musíme tam tlačit Petru Záplatovou, kterou chceme spíše na pozici 2. To se projevilo na začátku, byli jsme nervózní v křídelních prostorech, dělali jsme poměrně naivní rozhodnutí z pohledu obrany, z nepozornosti a nekoncetrovanosti, což je škoda, protože jsme byli zbytečně zatáhlí a málo agresivní. Kdybychom byli schopni ten zápas ovlivnit dřív tak jako v posledních 5 minutách, nemuseli jsme tak dotahovat,“ uvedl Pruša po utkání a dodal, že doufá, že dnešní obrat, byť nevítězný, bude pro hráčky mentální vzpruhou před důležitým ligovým utkáním v Trutnově, které sehrajeme v neděli 20. ledna.

Webbová při chuti: 26 bodů

Střelecky dnes byla při chuti Američanka Marques Webbová, která zapsala 26 bodů, dvouciferné body přidaly Dudášová (14 b.), Matuzonyté (11 b.) a Záplatová (10 b.). Na druhé straně se na 20 bodů dostala Klára Marečková a 15 bodů nadělila Brňankám kapitánka Hradce Andrea Klaudová.