Své zkušenosti předává Švrdlíková juniorkám

Nové role se ujala po skončení kariéry Pavla Švrdlíková. Od začátku nové sezóny se věnuje individuálním tréninkům pivotek u mládežnických družstev Žabin. A jak sama říká, „je to super změna“.

Svůj poslední soutěžní koš vstřelila na konci března, ale na palubovky se vrátila opět v září. Tentokráte se ale v roli trenérky věnuje rozvoji dovedností pivotek. „Práce s holkama je super. Jsou velmi snaživé a chtějí na sobě pracovat. S některými jsme se potkávali ještě na tréninku,“ dodává odchovankyně žabinského klubu.

Pivotky, mezi kterými jsou třeba již za A tým startující Adéla Válková, se zlepšují v práci pod košem. „V rámci extraligy a následně Ženské ligy je konkurence pod košem velmi velká. Důkladný trénink zvyšuje úspěšnost zakončení a získání výhody ve hře,“ líčí Švrdlíková. 

Mnoho odchovankyň Žabin je možné najít nejen v české lize, ale i zahraničních družstvech. Nově do USA zamířily Tereza Vitulová a Barbora Tomacová, které bojovaly v rámci A týmu a nyní hrají tamější NCAA.

„Jsme rádi, že můžeme využívat maximálně našeho Sportovního centra i s hráčkami které během kariéry nasbíraly mnoho zkušeností a nyní je mohou předávat svým budoucím nástupkyním, “ komentuje působení Richard Fousek, šéftrenér mládeže klubu.