Posilujeme kádr: přichází Kateřina Zohnová

Vedení klubu se rozhodlo do druhé půle sezóny posílit kádr. Na pozici křídla přichází Kateřina Zohnová, bývalá reprezentantka, účastnice olympijských her v Londýně v roce 2012, hráčka s mnoha zahraničními zkušenostmi. Nastoupit by měla již do utkání s Trutnovem, které odehrajeme v neděli 20. ledna.

Zahraniční zkušenosti

34letá odchovankyně kraslického a posléze karlovarského basketbalu opustila české palubovky v roce 2008 jako několikanásobná bronzová medailistka nejvyšší české ligy v dresu Trutnova. Hrála v Polsku, Řecku, Izraeli, Francii a Itálii. V loňské sezóně hájila barvy slovenských Piešťanských Čajek.

Všetranná posila i vzor pro mladé hráčky

Do Brna přichází Zohnová jako posila na perimetru, od které trenérský tým očekává nejen body, ale především to, že svými zkušenostmi přinese do hry větší klid. „Mladé hráčky se potřebují od někoho učit, jak herně, tak přístupem, takže očekáváme pozitivní efekt i v tomto směru,“ vidí jednu z výhod angažování tak zkušené hráčky trenér Žabin Viktor Pruša.

Česká cesta

Vedení klubu se rozhodlo k rozšíření soupisky poté, co na přelomu roku podobnou možnost odmítlo. „Po zranění Karolíny Malečkové jsme ve vánoční pauze přemýšleli o angažování zahraniční posily. V tu chvíli jsme se rozhodli tým nedoplňovat i proto, že chceme stavět především na českých hráčkách. Teď se nám naskytla příležitost tým posílit a přitom zůstat u české cesty, proto jsme se rozhodli tuto možnost využít,“ odůvodňuje příchod Zohnové generální manažer Žabin Radek Šír.

Příchod Zohnové je tak reakcí i na neúspěšný vstup do nového roku, ve kterém jsme prohráli nejen dvě utkání s papírovými favority v EWBL, ale i utkání se Sokolem Nilfisk Hradec Králové v ŽBL. Stejný soupeř nás pak vyřadil i z Českého poháru.

Příležitost zůstat „doma“

Kateřina Zohnová v současnosti zvažovala několik zahraničních nabídek. „Nakonec jsem se rozhodla nepřijmout žádnou z nich. Po dlouhých letech jsem trávila čas s rodinou a už jsem cítila, že nechci být tak daleko. Když mi agent řekl o nabídce z Brna, domluvili jsme se celkem rychle,“ popisuje Zohnová důvody, proč se rozhodla právě pro brněnské angažmá „Z týmu znám pár holek, viděla jsem některé zápasy z letošní sezóny, a vím, že jde o mladý a ambiciózní tým,“ upřesňuje a s úsměvem dodává:  „Poprvé budu nejstarší, tak doufám, že budu moct holkám předat nějaké zkušenosti a hlavně pomoct k výsledkům.“ 

(Foto: ČTK, převzato z metro.cz)