Do Trutnova s extrutnovskými

V neděli 20. ledna v 17:00 startuje v Trutnově 15. kolo ŽBL, do kterého nastoupíme nejen s trutnovskou rodačkou Petrou Záplatovou, ale i s nejnovější posilou Kateřinou Zohnovou, pro kterou byl trutnovský dres ten poslední, který oblékala v českých soutěžích. Naše první vzájemné střetnutí v této sezóně přineslo na Rosničku divoký první poločas, ve kterém se hrálo téměř bez obran, o čemž svědčilo i vysoké poločasové skóre 58:54. Ve druhém poločase jsme byli v obraně disciplinovanější a dokázali jsme utkání dovést k vítězství 99:83.

Situace v tabulce je aktuálně taková: Trutnov na nás dotírá ze 6. příčky s rozdílem pouze jediného prohraného utkání. I proto půjde z hledisk udržení pozice v tabulce o velmi důležitý zápas. Trutnovské basketbalistky navíc v letošní sezóně ukazují svělou formu a do nového roku vstoupily výhrou na Slovance, kde se 25 body blýskla Američanka Carterová, 19 body Rylichová a 12 bodů přidala Kozumplíková.

Jak si poradíme v přímém souboji o 5. příčku tabulky, můžete sledovat živě 20. ledna od 17:00 na TVCOM.cz