Z Trutnova vezeme důležitou výhru

Důležité vítězství jsme přivezli z Trutnova, se kterým jsme v 15. kole ŽBL odehráli přímý souboj o 5. místo v tabulce. Trunov jsme porazili stylem start – cíl 89:61 a přiblížili jsme se Hradci Králové a Nymburku, kteří jsou v tabulce nad námi s náskokem jediné výhry, přičemž my máme zápas k dobru.

Pod kontrolou od začátku do konce

Do Trutnova jsme odjížděli s prvním vzájemným utkáním v živé paměti. Trutnovské basketbalistky v říjnu na Rosničce předvedly výborný střelecký výkon a v souboji bez obran dlouho nebylo rozhodnuto. Taktika pro utkání na venkovní palubovce byla proto jasná – kontrolovat průběh utkání od první minuty. To se nám dařilo od samého začátku, když jsme už po pěti minutách vedli dvouciferným rozdílem a během 1. poločasu jsme si vybudovali náskok až 23 bodů.

Ve druhé půli basketbalistky Lokomotivy zlepšily svůj výkon na obou polovinách hřiště a třetí desetiminutovku vyhrály, zvrat v jejich prospěch jsme však nepřipustili a utkání jsme se i díky bodům všech hráček z lavičky dotáhli k vítěznému konci.

„Je to pro nás strašně důležité vítězství po té šňůře, kterou v novém roce zatím máme. K zápasu jsme přistoupili s velkým respektem vzhledem k tomu, jaké výsledky v této sezoně Trutnov zaznamenává. Ve třetí čtvrtině jsme sice předvedli takovou divočejší pasáž, kdy jsme zaspali v přechodové fázi do obrany a dovolili soupeři předvést bodovou šňůru.  Jinak jsme ale udrželi koncentraci prakticky celý zápas. Hráčky výborně respektovaly taktický plán, který jsme si dali. Až na malé chybičky jsme eliminovali největší zbraně soupeře. V útočné činnosti jsem byl rád za body z rychlého protiútoku a vysoký počet asistencí,“ uvedl po utkání trenér Viktor Pruša.

Famózní Webbová, double-double Vackové a premiérové body Zohnové

Skvělou střeleckou formu opět potvrdila 19 body Marques Webbová, ke které se dvoucifernými zápisy přidaly tři extrutnovské akvizice – Petra Záplatová (15 b.), Michaela Vacková (14 b. + 13 doskoků) a Kateřina Zohnová, která při své premiéře v dresu Žabin zaznamenala 11 bodů.

„ Katka Zohnová absolvovala s týmem zatím jen jeden trénink, který byl navíc ještě taktického rázu, ale je vidět, že je to hráčka velkých kvalit s velkými zkušenostmi, které bude přenášet na naše mladé hráčky. Je to velmi inteligentní hráčka a bude pro nás velkou vzpruhou,“ ocenil výkon Zohnové Pruša.

(Foto: Jan Bartoš)